ZA CZYM KOLEJKA TA STOI? ZA JABŁKAMI…

Reklama

5 ton jabłek trafiło do rodziców uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Radomsku. Wszystko dzięki akcji „Jabłko w szkole”, organizowanej przez Agencję Rynku Rolnego, a w której wymieniona placówka uczestniczy.

– To świetna okazja, by utrwalać wśród uczniów dobre nawyki żywieniowe i propagować zdrowe żywienie. Akcja jest tym bardziej ciekawa, ponieważ istnieje możliwość jej powtarzania. Nasza szkoła na pewno z takiej okazji skorzysta tym bardziej, iż jak sama pani redaktor widzi cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem wśród rodziców naszych uczniów – zauważa Ewa Krysiak – Ciszewska, dyrektor ZSG nr 2.

Faktycznie, kolejka za jabłkami była olbrzymia. Co rusz na placu szkoły pojawiali się nowi rodzice i opiekunowie uczniów. Jedna osoba mogła otrzymać do 10 kg jabłek. – Bardzo dobra akcja. Wszystkie szkoły w ten sposób powinny promować wśród dzieci jedzenie owoców. Poza tym jabłka nie trafią do kosza tylko zostaną spożytkowane – usłyszeliśmy od pana Waldemara.

Jabłka przyjechały do Radomska z sadu pani Zofia Mietelskiej. – Zgłosiliśmy się do Agencji Rynku Rolnego. Zostaliśmy zakwalifikowani do programu. Przyznano nam szkołę w Radomsku, dlatego dziś (7 marca – dop. red.) rozdaję nasze jabłka zainteresowanym rodzicom, mówi pani Zofia, którą zapytaliśmy co stałoby się z jabłkami gdyby nie trafiły do „dwójki”. – Jak pani wie na sadowników nałożone jest rosyjskie embargo. Nie wiem, co był było… chyba byśmy robili marmoladę.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD