POTRĄCIŁ SYN A NIE MATKA

Reklama

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 4 marca 2016 roku, około godziny 21.00 przy skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z ulicą Gidelską w Radomsku.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący samochodem osobowym potrącił jednego z dwóch pieszych przechodzących przez jezdnię, po czym uciekł z miejsca wypadku. Pieszy zginął na miejscu zdarzenia. Zgodnie z decyzją prokuratora ciało 29 – letniego radomszczanina zostało zabezpieczone w  prosektorium.

– Dzięki determinacji policjantów zajmujących się tą sprawą , 5 marca 2016 roku, doszło do zatrzymania dwóch osób w wieku 24 i 44 lata. Są to mieszkańcy gminy Kłomnice.  Oboje nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami. Początkowo, 44 -latka twierdziła, że to ona kierowała citroenem xsarą i opowiadała wymyśloną historię. Jednak policjanci nie dali wiary jej zeznaniom Dalej szukali świadków wypadku oraz informacji, które pomogą potwierdzić ich podejrzenia. W rezultacie, ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły na postawienie 24 – latkowi zarzutu spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego się przyznał – wyjaśnia rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Komorowska.

Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Przy czym, może być ona zwiększona przez sąd nawet do 12 lat pozbawienia wolności, ponieważ sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. 7 marca śledczy złożyli wniosek o zastosowanie wobec 24 -latka tymczasowego aresztu.

(info: KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD