Daj się dostrzec w ciemności! Radomszczańska policja rozdawała kamizelki odblaskowe [FOTO]

Reklama

Policjanci radomszczańskiej “drogówki” nieustannie prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na “niechronionych” uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów jest też priorytetem dla gmin, które wspierają akcje i chętnie przekazują na ten cel kamizelki odblaskowe z przeznaczeniem dla swoich mieszkańców.


Okres zimowy to czas szczególnie trudny na drogach, zarówno dla kierowców, jak i pieszych czy rowerzystów. Zmorą jest ograniczona widoczność, jaka wynika z obecnych warunków atmosferycznych. Najbardziej narażoną grupą uczestników dróg są “niechronieni”.

Jak sama nazwa wskazuje, nic nie chroni ich w chwili zdarzenia. To oni własnym ciałem przyjmują całą siłę uderzenia ze strony pojazdu i odnoszą największe obrażenia. W sytuacji, gdy kierowca w ciemności widzi z daleka odblask, ma czas na zwolnienie i bezpieczne wyprzedzenie, wyminięcie lub ominięcie pieszego czy rowerzystę – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Każdego dnia policjanci z radomszczańskiej “drogówki” zwracają szczególną uwagę na tę grupę uczestników dróg i przypominają o potrzebie dbałości o bezpieczeństwo. Do wspólnych działań w tym trudnym okresie zimowym przyłączają się kolejno gminy z całego powiatu, przekazując kamizelki odblaskowe dla swoich mieszkańców. Ma to na celu podnoszenie świadomości zagrożeń bezpieczeństwa na drodze i wyrabianie nawyku noszenia odblasków nawet tam, gdzie nie wymagają tego przepisy.


Czytaj też: Podróż za jeden uśmiech po powiecie radomszczańskim [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD