Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na seans

Reklama

Dyskusyjny Klub Filmowy działający w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zaprasza na seans.


W sali kameralnej Miejskim Domu Kultury w Radomsku w piątek 27 stycznia o godz. 18:00 wyświetlony zostanie film “Alcarras”.

Opis filmu:

Opowieść wypełniona nostalgiczną aurą końca lata i szerzej – małego końca świata, który znika w obliczu galopującej cywilizacji. W nagrodzonym Złotym Niedźwiedziem „Alcarràs” śledzimy blaski i cienie codziennego życia wielopokoleniowej rodziny z tytułowej wioski, która staje w obliczu utraty swojego gospodarstwa.

„Alcarràs” pełne jest intensywnych smaków i zapachów, które przywodzą na myśl choćby film „Tamte dni, tamte noce” Luki Guadagnina i ma w sobie znaną z filmu „Lato 1993” (pamiętnego debiutu Carli Simón) autobiograficzną szczerość, ciepło i dyskretne poczucie humoru. W obu filmach umieszczenie w centrum dziecięcych bohaterów pozwoliło także na nadanie waloru niezwykłości pozornie błahym i codziennym wydarzeniom.

Kameralne „Alcarràs” wykracza jednak poza ramy intymnego portretu rodziny i kieruje nasz wzrok również na palące problemy współczesności. Spokój prowincjonalnego świata zostaje tu bezpowrotnie zaburzony przez agresywne wtargnięcie postępu technologicznego. W obliczu tych wydarzeń bohaterowie muszą dokonać wyboru, który zaważy na ich dalszym losie. Co zwycięży: pragmatyzm, czy idealizm?

Reżyser: Carla Simón
Gatunek: dramat
Produkcja: Hiszpania, Włochy
Czas trwania: 120 minut
Ograniczenia wiekowe: od 15 lat

Bilety: 10 zł

Film wyświetlony zostanie jeszcze raz 17 lutego o godz. 16:00.


Czytaj też: Już w lutym w MDK w Radomsku koncert “Osiecka po męsku”

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD