Chwila oddechu

DANIEL SERWA WYGRAŁ PROCES

Jubiler Ako

Daniel Serwa – szef zakładowej „Solidarności” w Urzędzie Miasta w Radomsku wygrał proces wytoczony prezydentowi Radomska Jarosławowi Ferencowi. Daniel Serwa domagał się przywrócenia do pracy w magistracie, z którego został dyscyplinarnie zwolniony w październiku 2017 r. Powodem zwolnienia było ujawnienie na związkowej tablicy informacji o wynagrodzeniach pracowników UM. Wyrok, który zapadł dziś w Sądzie Pracy nie jest prawomocny.
Proces – na prośbę pełnomocnika magistratu toczył się za zamkniętymi drzwiami.

Poniżej komentarz Daniela Serwy do wyroku:

“Moim zdaniem sądowych wyroków nie powinno się komentować, tym bardziej gdy nie są jeszcze prawomocne. Niemniej jednak mogę powiedzieć, że jest taki, jakiego oczekiwałem. Niezawisły sąd potwierdził, że nie naruszyłem obowiązków pracowniczych, a zatem zwolnienie mnie z pracy w trybie dyscyplinarnym przez prezydenta miasta było bezpodstawne. Sąd jednoznacznie podkreślił, że za ochronę danych osobowych w urzędzie miasta odpowiedzialny jest właśnie prezydent i to na nim ciąży obowiązek takiego ich udostępniania, by nie naruszyć praw innych osób. Niepokoić może fakt, że decyzja o moim zwolnieniu, zapadła przy udziale wielu osób doradzających Jarosławowi Ferencowi. I żadna z nich, albo nie znała prawa, co bardzo źle świadczyłoby o kompetencjach ekipy zarządzającej Radomskiem, albo – co gorsza, świadomie je łamała. Czy tylko dlatego, że nie liczy się z ludźmi, czy także dlatego, że koszty złych decyzji ponoszą mieszkańcy naszego miasta? Wierzę, że radomszczanie znają już odpowiedź na to pytanie.

Ubolewam, że sprawa w ogóle trafiła do sądu, a najbardziej żałuję, że miejski budżet zostanie obciążony przez błędy Pana Ferenca. Niestety miejsce szumnych deklaracji o współpracy zajęły uprzedzenia i brak dialogu, a to nie przynosi korzyści nikomu, wyłącznie straty”.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD