DANIEL SERWA ZGŁOSIŁ GOTOWOŚĆ DO PRACY. PREZYDENT GO NIE PRZYJĄŁ [AKTUALIZACJA]

Reklama

Zgodnie z orzeczeniem sądu, Daniel Serwa został przywrócony do pracy w Urzędzie Miasta w Radomsku. Dziś zgłosił swoją gotowość do pracy. Chciał też porozmawiać z prezydentem. Niestety, póki co prezydent nie znalazł dla niego czasu.

– Spotkanie na tę chwilę się nie udało. W urzędzie pojawię się ponownie o godz. 10.45, jak to zostało ustalone z sekretarką pana prezydenta – mówi Daniel Serwa.

Serwie towarzyszyła Anna Kaurzel, szefowa radomszczańskiej „Solidarności”. – Od wyroku w ciągu siedmiu dni należy złożyć gotowość do pracy. W momencie, kiedy pracownik w ciągu siedmiu dni nie stawi się do pracy, to pracodawca ma podstawy do rozwiązania stosunku pracy. Daniel gotowość do pracy zgłosił. Chciał usłyszeć od prezydenta, czy w najbliższy poniedziałek może powrócić do magistratu – powiedziała Anna Kaurzel.

Przypomnijmy. Daniel Serwa – szef zakładowej Solidarności w Urzędzie Miasta został zwolniony dyscyplinarnie. Powodem było ujawnienie na tablicy związkowej listy płac pracowników magistratu.

AKTUALIZACJA:

Prezydent Radomska Jarosław Ferenc nie wyraził zgody na powrót do pracy w magistracie Daniela Serwy, przywróconego do pracy przez sąd. Czeka na pisemne uzasadnienie wyroku sądu i zapowiada apelację. – Spodziewałem się innej decyzji prezydenta. Wyraziłem gotowość i chciałem powrócić do pracy w najbliższy poniedziałek – powiedział Daniel Serwa.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD