Darmowe zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich

Reklama

Od 21 marca 2022 r. rusza Program sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich należących do mieszkańców miasta Radomska w ramach 6. Edycji Budżetu Obywatelskiego pn. „Pomóż zatrzymać bezdomność”.


Mieszkańcy Radomska mogą skorzystać z bezpłatnej akcji sterylizacji zwierząt domowych tj. suk i kotek oraz kastracji kocurów i psów. Działania te mają na celu ograniczenie ilości niechcianych zwierząt, które są porzucane i trafiają na ulice lub do schroniska. Z bezpłatnej akcji mogą skorzystać właściciele psów i kotów, którzy mieszkają i utrzymują swoje zwierzęta w Radomsku.

Wszelkie osoby zainteresowane powinny zgłosić się do Urzędu Miasta Radomska, Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami 97-500 Radomsko, ul. Tysiąclecia 5, telefon 44 685 44 97, celem złożenia stosownego wniosku wraz z załącznikami (m.in. książeczką zdrowia zwierzęcia).

Akcja prowadzona będzie przez Urząd Miasta Radomska do 30 listopada 2022 r. lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Ilość zabiegów ograniczona.

Z usługi będzie można skorzystać w jednym z 7 wyłonionych gabinetów weterynaryjnych na podstawie skierowania wystawionego przez Urząd Miasta Radomska. Koszt zabiegu sterylizacji/kastracji ponosi Urząd Miasta Radomska.

Więcej informacji oraz lista gabinetów weterynaryjnych dostępnych jest TUTAJ.


Czytaj też: Jak być szczęśliwym? Odpowiedź znajdziesz w bibliotece. Zaproszenie na wykład

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD