Dawid Stefaniak zawodnik UKS Zapaśnik Radomsko zdobył brąz na zawodach Pucharu Polski

Reklama

Do startu na piotrkowskich matach w odbywającym się 28-29 października Pucharze Polski Młodzieżowców stanął najstarszy zawodnik UKS “Zapaśnika” – Dawid Stefaniak. Zawodnik wystartował w kategorii wagowej do 60 kg, zdobywając w niej brązowy medal.


Dotychczas ambitny zapaśnik z Radomska w swoich startach ocierał się o podium notując serię czwartych miejsc. Tym razem jednak sięgnął po upragniony medal.

Zła passa została przełamana i Dawid wraca do Radomska z brązowym medalem Pucharu Polski. Tym samym pokazał, że można z sukcesem połączyć życie zawodowe z treningami i startami w zawodach. Dawid jest, jak dotychczas jedynym zawodnikiem naszego klubu, który otrzymał stypendium sportowe przyznane przez prezydenta Radomska. Liczymy, że ten sukces także zostanie doceniony – mówi wiceprezes ds sportu UKS Zapaśnik Mirosław Szyler.

Dawid pokazał wielkie serce do walki, gdyż już w pierwszym pojedynku z późniejszym złotym medalistą nabawił się kontuzji barku. Tym samym do kolejnych starć podchodził kontuzjowany.

Brązowy krążek Dawida jest także pierwszym medalem w zawodach tej rangi dla naszego młodego, niespełna dwuletniego klubu. Cieszymy się z tego wszyscy i gratulujemy zawodnikowi i czuwającym nad jego rozwojem trenerom Konradowi Terce i Wojciechowi Piaseckiemu – dodaje prezes klubu Daniel Dróżdż.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD