Dezynfekcja DPS w Radomsku. Placówka przygotowuje się na powrót ozdrowieńców

Reklama
W najbliższy piątek wszyscy pensjonariusze przebywający w Domu Pomocy Społecznej w Radomsku oraz pracujący tam personel poddany zostanie kolejnym testom na obecność koronawirusa.
Pierwsze zachorowanie na COVID-19 odnotowano  28 grudnia 2020 r. u podopiecznej oraz u jednej osoby z personelu. Pensjonariuszka, która posiadała także inne poważne choroby, zmarła 29 grudnia w szpitalu w Radomsku.
Po przeprowadzeniu testów, w ciągu kolejnych dni sanepid przekazywał wyniki potwierdzające zakażenie wirusem kolejnych mieszkańców oraz personelu.
W sumie w chwili obecnej 35 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przebywa w szpitalach w Radomsku i Bełchatowie. Jeden chory hospitalizowany z innych przyczyn niż COVID-19. 5 podopiecznych DPS zmarło w szpitalu (w tym jedna osoba, u której nie wykryto koronawirusa). Zakażonych jest także 11 pracowników placówki, wszyscy oni przebywają w izolacji domowej (w tym dwie osoby na zwolnieniach lekarskich).
W DPS w Radomsku trwa sukcesywnie gruntowna dezynfekcja i przygotowywanie pomieszczeń do powrotu ozdrowieńców.
Placówka, w której obecnie mieszka 17 niezarażonych podopiecznych, pracuje w reżimie sanitarnym. Ze względu na brak części personelu do opieki nad nimi włączone zostały osoby z administracji.
Pracownicy DPS zostali zabezpieczeni w odpowiednie środki ochrony indywidualnej, zwiększające bezpieczeństwo zarówno ich, jak i pensjonariuszy. Dom pomocy dysponuje sprzętem do dezynfekcji i ozonowania.
Obecnie zapewniona jest także opieka pielęgniarska. Placówka pozostaje w stałym kontakcie ze szpitalem w Radomsku, Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną oraz Starostwem Powiatowym i Urzędem Wojewódzkim.
Od 18 stycznia ma rozpocząć się akcja szczepienia przeciw COVID-19 zdrowych podopiecznych oraz pracowników DPS, którzy wyrazili na to zgodę – informuje Fabian Zagórowicz, członek zarządu Powiatu Radomszczańskiego.
 
DPS w Radziechowicach funkcjonuje w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Tu na szczęście nie wykryto żadnego przypadku zarażenia COVID-19.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD