DK1: POSZUKIWANY KIEROWCA BEZ PRAWA JAZDY, SFAŁSZOWAŁ SWOJE DANE I PRZEWOZIŁ NARKOTYKI

Wczoraj około godz. 22.30 radomszczańscy policjanci zostali skierowani na drogę krajową numer 1, gdzie kierujący pojazdem audi najechał na podstawę znaku drogowego, w wyniku czego doszło do uszkodzenia jednego z kół tego pojazdu.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci zastali za kierownicą pojazdu mężczyznę, który oświadczył, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów a następnie podał nieprawdziwe dane osobowe. Dane, które podał mężczyzna należały do całkowicie innej osoby, co policjanci zweryfikowali w systemach policyjnych. Policjanci przy mężczyźnie ujawnili 2 dowody osobiste. Jeden z nich należał do kierującego, drugi został pożyczony od kolegi. W trakcie czynności kierujący zachowywał się nerwowo, próbował coś ukryć. Okazało się, że była to torebka foliowa z zawartością suszu roślinnego oraz szklana fifka. Posiadał on 1 porcję konsumpcyjną marihuany. 31-letni mężczyzna wprowadził w błąd policjantów co do swojej tożsamości, ponieważ chciał ukryć, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo wyszło na jaw, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Kierujący audi był trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Dlatego też została od niego pobrana krew do badania –  mówi Wojciech Auguścik z KPP w Radomsku.

Mężczyzna w związku z popełnieniem szeregu wykroczeń, posiadaniem narkotyków został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za wszystkie swoje czyny odpowie przed sądem. Po zakończonych czynnościach zostanie on przewieziony do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywał zaległy wyrok pozbawienia wolności.

Czytaj też: https://pulsradomska.pl/w-nocy-moga-wystapic-marznace-opady/

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW