MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA MA POMYSŁY NA ROZWÓJ RADOMSKA

Radni Młodzieżowej Rady Miasta w Radomsku spotkali się na drugiej sesji. Podczas obrad przedstawili swoje pomysły na rozwój miasta. Zapoznali z nimi miejskich urzędników.

Pomysły radni zgłaszali w ramach prowadzonych przez Urząd Miasta konsultacji opracowywanego przez urzędników Studium Kierunków Zagospodarowania Miasta. Jak się okazuje, pomysłów na rozwój Radomska młodzieży nie brakuje. Radni Młodzieżowej Rady Miasta podkreślali, że w mieście jest bardzo wiele do zrobienia, by młodym ludziom żyło się lepiej. Zwracali uwagę m.in. na brak chodników przy niektórych szkołach, niewystarczającą ilość zieleni, boisk sportowych oraz terenów rekreacyjnych. Młodzi radni chcą również budowy ścieżek rowerowych w centrum miasta, a także uruchomienia na terenie miasta wypożyczalni rowerów lub hulajnóg elektrycznych. Zwrócili też uwagę na potrzebę renowacji starych kamienic, a także utworzenia kolejnej placówki kulturalnej z kinem oraz miejscem, w którym młodzież mogłaby realizować swoje pasje.

– Bardzo się cieszę, że młodzież ma tak wiele pomysłów i że wiele z nich pokrywa się z naszymi pomysłami. Również zauważamy chociażby potrzebę zadbania o zieleń, budowy ścieżek rowerowych oraz rozwoju bazy kulturalnej. Jestem przekonana, że wiele z pomysłów Młodzieżowej Rady Miasta uda się zrealizować – mówi Magdalena Kwarta, kierownik Referatu Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta w Radomsku.

Dyskusji przysłuchiwał się przewodniczący Rady Miasta w Radomsku Rafał Dębski, który zachęcał radnych do współpracy z „dorosłą” radą i przekazywania jej swoich pomysłów.

– Wierzę w to, że współpraca będzie bardzo owocna. Patrząc na obrady Młodzieżowej Rady Miasta myślę, że przed Radą Miasta oraz władzami Radomska stoi duże wyzwanie, by te inicjatywy wcielić w życie – zauważa Rafał Dębski.

Podczas sesji Młodzieżowa Rada Miasta zatwierdziła plan działań na najbliższy czas. Jest wśród nich m.in. organizacja konkursu o tematyce antysmogowej oraz organizacja debaty pod hasłem „Radomsko moim miastem przyszłości”. Jej efektem będzie apel do władz miasta zawierający potrzeby młodych radomszczan.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW