Magdalena Spólnicka

Długi weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Od 7 do 11 czerwca 2023 roku policjanci garnizonu łódzkiego, w tym funkcjonariusze z grupy SPEED, prowadzić będą działania pod nazwą „Boże Ciało 2023”. Mundurowi skupiać się będą nie tylko na kontroli trzeźwości, prędkości czy sprawdzeniu stanu technicznego pojazdów ale przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa podróżującym przez teren naszego województwa.


Co roku w czerwcu przypada święto „Boże Ciało”. Zapewne w tym czasie wiele osób skorzysta z przedłużonego weekendu i wybierze się na wypoczynek. Kilka dni wolnego to zwiększony ruch pojazdów, który w połączeniu z nieodpowiedzialnymi kierowcami może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drogach.

Nie tylko prędkość

Dlatego też nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać mundurowi. Policjanci będą pełnić służbę nie tylko w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory, ale  również na motocyklach i w autach oznakowanych.  Skupiać będą swoją  uwagę na kontroli prędkości pojazdów, sprawdzą też stan trzeźwości kierowców,  skontrolują czy wszyscy w pojeździe używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie.

Bezpieczna podróż

Sprawdzą również stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie, prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku czy bagaży. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracając również  uwagę na pieszych, rowerzystów  i kierujących hulajnogami. Priorytetem policjantów drogówki garnizonu łódzkiego jest to,  aby podróż drogami województwa łódzkiego była bezpieczna i zgodna z przepisami. W miejscach, gdzie będzie tego wymagała sytuacja na drodze, funkcjonariusze będą kierowali ruchem, po to by podróżujący mogli sprawnie i bezpiecznie dojechać do celu.

Jednocześnie policjanci przypominają, że będą obowiązywać zakazy poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów:

  • 7 czerwca (środa) od godz. 18:00 do 22:00
  • 8 czerwca (czwartek) od godz. 8:00 do 22:00

Procesje na drogach

Planując podróż szczególnie w czwartek  nie zapominajmy o licznych procesjach które będą odbywały się w wielu parafiach na terenie całego kraju.

Pamiętajmy! W ruchu drogowym sytuacja często bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo funkcjonariusze apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym dopuszczalnych limitów prędkości.


Czytaj też: 12-latka utonęła w zalewie Zadębie. Policjanci ostrzegają

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD