Długi weekend na drogach

Reklama

Od piątku 11 sierpnia do wtorku 15 sierpnia 2023 roku, policjanci garnizonu łódzkiego prowadzą działania pod nazwą „Sierpniowy weekend 2023”. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami województwa łódzkiego. Działania poprzedziła ogólnopolska akcja „Prędkość”, podczas której policjanci z grupy SPEED prowadzili kontrole i ścigali piratów drogowych.


W ten długi wakacyjny weekend należy się spodziewać zwiększonej liczby policjantów ruchu drogowego, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mundurowi biorący udział w działaniach „Sierpniowy weekend 2023”, będą pełnić służbę nieprzerwanie do wtorku 15 sierpnia 2023 roku.

W tym czasie na głównych ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy funkcjonariuszy w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory, które są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi. Funkcjonariusze będą podejmować stanowcze interwencje wobec kierujących będących pod wpływem alkoholu, drobiazgowo będą sprawdzać czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy najmłodsi podróżujący pasażerowie przewożeni są w fotelikach. Zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów – mówi sierż. Mateusz Piliński.

Policjanci kontrolują również ruch pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów. Obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów w godzinach 14 sierpnia od 18:00 do 22:00 i 15 sierpnia od 8:00 do 22:00.

Korzystając z kilku dni wolnych wielu z nas zdecyduje się na wyjazd. Planując taką podróż kierujmy się zasadę „wolniej oznacza bezpieczniej”. Pamiętajmy, że droga to nie miejsce na brawurę. Nasilone kontrole policyjne mają nam przypomnieć o bezpiecznym zachowaniu na drodze. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów.

W ciągu pierwszych dwóch dni działań na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 9 wypadków, w których zginęły 2 osoby a 16 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 27 nietrzeźwych kierujących.


Czytaj też: Pożar garażu w gminie Przedbórz. Straty oszacowano na 80 tys. zł

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD