Solarprojekt
I LOKULTURAZ ŻYCIA MIASTA

DNI KINA ZA NAMI

Trwające w Radomsku od połowy lutego XIV Dni Kina przeszły do historii. Ich zwieńczeniem była dzisiejsza gala z udziałem gościa specjalnego – Gabrieli Muskały.

Podczas gali w MDK w Radomsku aktorka mówiła o swojej pracy i odpowiadała na pytania publiczności. – Gabriela Muskała to nie tylko aktorka filmowa, ale także pisarka, scenariopisarska, aktorka teatralna, postać niezwykle wszechstronna. Wykreowała zarówno role dramatyczne, ale świetnie realizuje się też w rolach komediowych. W ostatnich latach odnosi duże sukcesy, a kilka dni temu została laureatką Orłów (Polskie Nagrody Filmowe) – zauważa Aleksandra Kędra, inicjatorka Dni Kina, a zarazem nauczyciel języka polskiego w I LO w Radomsku.

W ramach XIV Dni Kina zorganizowano m.in. przegląd filmów, w których grała Gabriela Muskała,  warsztaty realizatorskie, warsztaty krytyki filmowej, pastiszu, konferencję filmoznawczą oraz konkursy.

xxx

Dni Kina od pierwszej edycji organizowane są przez I Liceum Ogólnokształcące i Miejski Dom Kultury. Adresowane są do młodzieży, a ich celem jest popularyzacja polskich twórców filmowych oraz ich dorobku artystycznego. Ideą przyświecającą organizatorom jest nie tylko upowszechnianie wiedzy z zakresu kinematografii, ale również przekazanie za pomocą sztuki filmowej – bliskiej młodym ludziom – humanistycznych, uniwersalnych wartości oraz  postaw.

Wyniki konkursów:

Na Etiudę Filmową ph. „Bohater(ka) – role kobiet w filmie i kinematografii”:

– I miejsce – Dominika Panicz, Klaudia Kowalska, Alicja Kuliś z I LO w Radomsku za film pt. „ Vivian Maier”.
– II miejsce Julia Kędra, Maria Kuliś, Miłosz Kowalczyk z I LO w Radomsku za film pt. „Walentina”.
– III miejsce Jakub Radziejewski, Dawid Kościański, Mateusz Siciński z Zespołu Szkół Ekonomicznych za film pt. „Marina Abramović”.

Wiedzy o Kinie „Życie i twórczość Gabrieli Muskały:

I miejsce – Maja Baryś, Agata Dziegieć i Piotr Bebłociński z I LO w Radomsku,
II miejsce – Dominika Panicz, Klaudia Kowalska i Katarzyna Sowińska z I LO w Radomsku
III miejsce ex aequo – (Weronika Szczepanik, Katarzyna Nalepa, Patrycja Miara z I LO w Radomsku oraz Marta Kępa, Daria Borowik, Maciej Krogulec z II LO w Radomsku.

Wyróżnienia otrzymały dwa zespoły z II LO: Aleksandra Kotlewska, Weronika Oziębała i Żaneta Zakrzewska oraz Aleksandra Śpiechowicz, Joanna Juziak i Adrianna Dobrowolska.

 

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW