Reklama
KOMBIT-kasy

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największe wydarzenie związane z Funduszami Europejskimi w Polsce. Odbywać się będą już po raz siódmy, w tym roku w wersji online. Od 25 do 27 września na stronie www.dniotwarte.eu będzie można oglądać programy na żywo, wziąć udział w koncertach, warsztatach i konkursach z nagrodami. Na wydarzenie zaprasza Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to także część szerszej kampanii, prowadzonej przez Komisję Europejską: #EuropeInMyRegion, podczas której pokazywane są projekty zrealizowane z unijnym wsparciem. Specjalnie na tę okoliczność Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przygotował wirtualne spotkania z beneficjentami, którzy otrzymali pomoc z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Pracownicy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi opowiedzą, jak się dobrze ubierać. Będzie można dowiedzieć się, między innymi, jak dobrać strój na rozmowę kwalifikacyjną. Z kolei uczniowie Zespołu Szkół w Rawie Mazowieckiej przygotują pyszne, zdrowe i kolorowe smoothie, które dodają energii, zawierają antyoksydanty i cenne składniki mineralne. Będzie można również wziąć udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z Warty i Janiszewic – oprócz tradycyjnych prażoków czy klusek żelaznych przygotowane zostaną potrawy wegetariańskie i wegańskie. Będzie też okazja dowiedzieć się więcej o smakach Łódzkiego.

Możliwe będą również wycieczki po regionie łódzkim i to bez potrzeby wychodzenia z domów. Będzie można odwiedzić, między innymi, ZOO SAFARI w Borysewie, gdzie mieszka ponad 90 gatunków zwierząt, zobaczyć Termy Uniejów, które stały się rozpoznawalne w całej Polsce, a na koniec zajrzeć do Bełchatowa i zwiedzić pierwszą w kraju multimedialną ekspozycję o węglu w PGE Giganty Mocy.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przygotował też atrakcje dla fanów muzyki. W sobotę, 26 września można będzie wziąć udział w koncercie online, transmitowanym z Łódzkiego Domu Kultury, gdzie wystąpi znany łódzki raper O.S.T.R. Natomiast w niedzielę, 27 września w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbędą się koncerty Marcina Maciejczaka oraz Queen Symfonicznie – do zobaczenia online od godz. 18:30. Zapraszamy na stronę www.dniotwarte.eu

Oprócz transmisji koncertów na tej stronie można również poznać inspirujące historie beneficjentów z regionu łódzkiego. Poza tym do 27 września na profilu Facebook „Zmieniamy Łódzkie” będzie można wygrać atrakcyjne nagrody w ramach akcji DOFE.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW