DNI RADOMSKA 2017 DŁUŻSZE I W INNYM TERMINIE

Reklama

Tegoroczne Dni Radomska będą trwały aż cztery dni, a nie jak dotychczas – dwa. Zmieni się też data imprezy. Dni Radomska rozpoczną się już 1 czerwca.

Tegoroczne Dni Radomska odbędą się w terminie 1 – 4 czerwca 2017 r. Pierwszego dnia zostaną zorganizowane imprezy z okazji Dnia Dziecka. Drugi dzień będzie pod znakiem sportu i rekreacji. Trzeciego i czwartego dnia będą występować lokalne zespoły, ale także znani artyści, z którymi magistrat finalizuje obecnie umowy.

– Uznałem, że dotychczasowa formuła Dni Radomska powinna zostać rozszerzona. Chcemy wyjść bardziej do radomszczan, żeby to było ich święto – mówi prezydent Jarosław Ferenc.

1 czerwca dedykowany będzie najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Będzie barwny korowód, który przejdzie ulicami miasta przez centrum do Parku Solidarności. Tam będzie czekało mnóstwo atrakcji – od gier, zabaw, niespodzianek muzycznych po urządzenia rekreacyjne, zabawy z animatorami i szczudlarzami.  W piątek, w mieście będzie królował sport, a w programie tego dnia znajdą się turnieje, pokazy i gry sportowe.

Weekend 3 i 4 czerwca  zapowiada się koncertowo. Wystąpią znane i lubiane gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

– W tym roku stawiamy też na młode talenty muzyczne i wokalne. W sobotę okazję do zaprezentowania się na dużej scenie będą mieli młodzi artyści, laureaci konkursów i przeglądów. Niedziela będzie ciekawa artystycznie, będzie można posłuchać różnych gatunków  muzycznych, ale również pośmiać się przy występie kabaretowym – mówi naczelnik Wydziału Informacji i Promocji UM Paulina Grabowska.

Tak jak w ubiegłym roku, przy ulicy Armii Krajowej zostanie zorganizowany Festiwal Smaków. Będzie tam można skosztować regionalnych potraw, ale i zakupić produkty przygotowane według tradycyjnych receptur oraz wyroby rękodzielnicze. Nowością podczas Dni Radomska będą foodtrucki, które serwować będą przysmaki z różnych stron świata.

Prezydent zapewnia, że mimo, iż Dni Radomska będą dłuższe, to ich organizacja nie będzie droższa.

– Gwiazdy będą występować tak jak dotychczas w sobotę i niedzielę. Atrakcje w czwartek i piątek będą w dużej mierze przygotowywać działające na terenie miasta organizacje – zauważa Jarosław Ferenc.

Należy podkreślić, że przygotowane w ramach Dni Radomska imprezy będą się odbywać w różnych częściach miasta, a nie jak dotychczas tylko w Parku Solidarności.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD