DNI RADOMSKA-BLISKO, CORAZ BLIŻEJ

Reklama

Już w najbliższy piątek rozpocznie się największa miejska impreza plenerowa. Mowa oczywiście o Dniach Radomska.  Jak zapewniają organizatorzy, w dniach 1 – 3 czerwca każdy znajdzie coś dla siebie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął dwutygodnik „Pomiędzy Stronami” oraz portal www.pulsradomska.pl

Dzień dziecka na dobry początek

Wzorem ubiegłego roku Dni Radomska zainauguruje Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu.  Imprezy adresowane do najmłodszych mieszkańców miasta będą miały miejsce na boisku przy ul. Kościuszki. Ulicami miasta przejdzie też barwny korowód. – Korowód wyruszy o godz. 12.00 z placu 3 Maja. Przejdzie ulicą Reymonta, alejami Jana Pawła II, częścią ulicy Kościuszki, tak by dotrzeć na znajdujące się przy tej ulicy boisko.  Tam na dzieci będzie czekało szereg atrakcji. Jedną z nich będzie przekazanie dzieciom przez pana prezydenta symbolicznych kluczy do naszego miasta – zauważa naczelnik wydziału promocji Paulina Grabowska.

Dzień dziecka zakończy plenerowa wieczorynka, którą milusińscy będą mogli oglądać od godz. 18.00 do 18. 30.

Koncerty, festiwal smaków, zlot pojazdów zabytkowych, czyli dwa dni zabawy od rana do wieczora

W tych słowach można zamknąć to, co w sobotę (2 czerwca) i w niedzielę (3 czerwca) będzie działo się w Parku Solidarności. Życiem tętnić będzie nie tylko park, ale i pobliska ulica Armii Krajowej, na której zlokalizowana zostanie nie tylko Aleja Smaków. W ramach Zlotu Pojazdów Zabytkowych, o który zadbali „Weterani Szos” w całej krasie zaprezentują się samochody zapierające dech w piersi. – Samochody wystawione będą od I Liceum do skrzyżowania z ulicą Targową. Przewidujemy, że przyjedzie około 100 samochodów. Będą to pojazdy z lat 50 -, 80 -, 90 -, ale i samochody z lat 20 -, i 30. Będą też motocykle ze Stowarzyszenia „Czarni Radomsko” – wyjaśnia przedstawiciel Stowarzyszenia Jacek Gaik.

Jeżeli chodzi o występy muzyczne to scena należała będzie nie tylko do gwiazd (Kayah, Varius Manx i Kasi Stankiewicz, Łąki Łan, AFT2 czy kabaretu Jurki), ale i utalentowanej radomszczańskiej młodzieży, która zaśpiewa w ramach projektu „Muzyczne Radomsko”. – Na scenie pojawią się młode talenty wokalne, które nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami śpiewają i zdobywają nagrody. Taką wisienką na torcie będzie występ Oliwii Kopiec i Michała Makowskiego – mówi instruktorka wokalna młodzieży Violetta Ojrzyńska.

PROGRAM DNI RADOMSKA

2 czerwca (sobota)

0d godz. 11.00 Zlot Pojazdów Zabytkowych – Stowarzyszenie “Weterani Szos” (ul.Armii Krajowej)
11.00 – 20.00 Festiwal Smaków (ul.Armii Krajowej)
15.00 – 17.00 Muzyczne Radomsko
17.30 – 18.30 AFT-2
19.00 – 20.00 ŁĄKI ŁAN
21.00 – 22.00 VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ

3 czerwca (niedziela)

11.00 – 20.00 Festiwal Smaków (ul.Armii Krajowej)
17.00 – 18.00 Kabaret JURKI
19.00 – 20.00 GROHMAN ORKIESTRA
21.00 – 22.00 KAYAH

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD