ZŁOTY JUBILEUSZ „CZERWONYCH” AUTOBUSÓW

Reklama

W styczniu tego roku minęło 50 lat, od kiedy na drogach naszego miasta pojawiły się „czerwone” autobusy. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, chcąc uczcić ten ważny jubileusz przygotowało dla mieszkańców miasta szereg atrakcji.


Jedną z nich będzie prezentacja zabytkowego autobusu typu „ogórek”, jak i przejażdżka nowoczesnym autobusem, który niebawem na stałe znajdzie się w taborze miejskiego przewoźnika. Urodziny MPK odbędą się 2 czerwca przy ul. Armii Krajowej w godz. 11.00 – 17.00.

Celowo przeciągnęliśmy obchody do czerwca. Liczyliśmy bowiem na to, że uda nam się dorzucić do Dni Radomska coś od MPK – przyznaje prezes MPK, Robert Gloc. – Mam na myśl podpisanie umowy na osiem nowoczesnych autobusów, które nastąpi w sobotę o godz. 16.00 w pokazowym pojeździe, który w godzinach 11.00 – 17.00 stanie na ulicy Armii Krajowej – dodaje.

Nowy autobus będzie można nie tylko zobaczyć, ale i przejechać się nim po Radomsku. Dla porównania oraz pokazania jaki skok nastąpił w motoryzacji, obok nowoczesnego autobusu stanie ten sprzed 50 laty.

Miejski przewoźnik zadbał też o milusińskich, na których, jak zapowiada prezes Gloc, będzie czekało szereg atrakcji.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD