Do szpitala tymczasowego w Łodzi dostarczono polową elektrownię

Reklama

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej przetransportowali do powstającego w hali Expo szpitala tymczasowego Kontenerową Elektrownię Polową typu KEP 900. Ma ona zapewnić awaryjne zasilanie szpitala dla chorych na koronawirusa.

9ŁBOT posiada cztery tego typu urządzenia – jedno z nich może zasilać w energię elektryczną małe miasteczko, szpital, przychodnię. Urządzenie było już testowane i może pracować non stop.

Jedna Kontenerowa Elektrownia została bezpiecznie przewieziona przez żołnierzy i umieszczona przy hali Expo w Łodzi, gdzie powstaje szpital tymczasowy dla chorych na Covid-19. Obsługą KEP po jej uruchomieniu zajmą się wyszkoleni żołnierze łódzkiej brygady WOT.

Urządzenie wyposażone jest w elektroniczny system sterowania. Samo się synchronizuje i podaje taką ilość prądu, jaka w danym momencie jest wymagana. Maksymalna moc elektrowni wynosi 900 KW.  Składa się ona z trzech zespołów spalinowo-elektrycznych i z konteneru technicznego. Kontenerowa Elektrownia może pracować całą dobę, przez wiele tygodni, a nawet miesięcy.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD