Nowy sprzęt na oddziale kardiologii w radomszczańskim szpitalu

Reklama
Echokardiograf to nowy sprzęt zakupiony przez Szpital Powiatowy w Radomsku dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Zdrowia w ramach programu polityki zdrowotnej pn. Program Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2020 w zakresie zadania: doposażenie w aparaty USG z możliwością echokardiografii celem diagnozowania i leczenia chorób układu krążenia w roku 2020.
Echokardiograf to specjalistyczny aparat ultrasonograficzny, służący do badań serca i naczyń krwionośnych. Radomszczański szpital do tej pory wyposażony był w wyeksploatowany echokardiograf, przy pomocy którego wykonywane były liczne badania zarówno w trybie ostrym (w stanach zagrożenia życia) jak i badania planowe.
Nowy aparat wykorzystywany będzie na oddziale kardiologicznym szpitala. Dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań technicznych umożliwi diagnozowanie i leczenie m.in. takich schorzeń jak: choroba wieńcowa, powikłania po zawale serca, niewydolność serca, kardiomiopatie, wady serca: wrodzone i nabyte, nadciśnienie tętnicze czy też chorób aorty.
Całkowita wartość zakupionego aparatu wyniosła 298 998,74 zł z czego 250 000,00 to środki ministerialne.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD