Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

DOTACJE DLA JAGIELLOŃSKIEJ I SPACEROWEJ. BĘDZIE REMONT…

Urząd Wojewódzki w Łodzi ponownie przedstawił ostateczną listę inwestycji zakwalifikowanych do dofinansowania  w ramach rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. Na liście figuruje ponad 2 mln dotacja dla planowanej przebudowy dwóch odcinków drogi powiatowej: ul. Jagiellońskiej w Radomsku oraz 3 mln dotacja na przebudowę ul. Spacerowej.

Jagiellońska znów w grze…

Przypomnijmy. Wniosek o dofinansowanie przebudowy dwóch kolejnych odcinków ul. Jagiellońskiej w Radomsku, złożony przez Powiat Radomszczański w ramach ,,Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019″ już w ubiegłym roku znalazł się na 9. miejscu ostatecznej listy rankingowej dla Województwa Łódzkiego. To oznaczało, że inwestycja w połowie powinna zostać sfinansowana z budżetu państwa. Mimo, iż Wojewoda Łódzki przekazał do Ministerstwa ostateczną listę rankingową, strona rządowa dotąd zwlekała z ostatecznym jej zatwierdzeniem. W podobnej sytuacji było wiele innych projektów w całym kraju.

W poniedziałek 20 maja br. coś drgnęło… Wojewoda Łódzki ogłosił listy inwestycji, które otrzymały dofinansowanie w ramach nowego programu pn. Fundusz Dróg Samorządowych w naborze 2018-2019. Tu również figuruje inwestycja planowana przez powiat, czyli przebudowa ul. Jagiellońskiej. Dofinansowanie ma objąć 50 proc. kosztów planowanej inwestycji, czyli 2 125 000 zł (koszt całej inwestycji szacowany jest na 4 250 000 złotych). Data podpisania umowy o dofinansowanie nie jest jeszcze znana.

Projekt przewiduje gruntowną modernizację kolejnych dwóch odcinków ulicy Jagiellońskiej:  skrzyżowania z ul. Armii Krajowej oraz odcinka od skrzyżowania do ul. św. Jadwigi, a także budowę małego ronda u zbiegu ulicy Jagiellońskiej, Armii Krajowej i Starowiejskiej. Przetarg na wykonanie inwestycji został ogłoszony w ubiegłym tygodniu.

Spacerowa w końcu doczeka się remontu  

O tym, iż w chwili obecnej ulicy Spacerowej takową nazwać nie można, wie każdy kto kolokwialnie pisząc zapuścił się w tę część miasta. Wiele wskazuje na to, iż to się zmieni.

Miasto Radomsko pozyskało 3 mln złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na rozbudowę ulicy Spacerowej w Radomsku. Jest to maksymalna możliwa kwota dofinansowania. Obecnie trwa procedura przetargowa. Analizowane są  trzy oferty.

Przebudowa ulicy Spacerowej obejmie przede wszystkim wykonanie nowej jezdni, chodników z kostki betonowej, dwukierunkowej ścieżki rowerowej, zjazdów do przyległych z ul. Spacerową nieruchomości oraz poboczy z kruszywa. Pojawi się też nowe oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa.

 

Pokaż więcej
Carisma 2

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW