Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTA

W OBRONIE DRZEW PRZY UL. REYMONTA ZROBILIŚMY WSZYSTKO. CZŁONKOWIE KO ODPIERAJĄ ZARZUTY DAWIDA WAWRYKI

Członkowie Koalicji Obywatelskiej odpierają zarzuty jakie wczoraj podczas konferencji prasowej  pod ich adresem wypowiedział Dawid Wawryka. Chodzi o wycinkę drzew przy ulicy Reymonta. – Do opinii publicznej przedostały się nieprawdziwe informacje wypowiedziane przez pana Dawida Wawrykę, który oskarża radę miejską m.in. o nie podejmowanie działań mających na celu uchronienie od wycinki drzew rosnących w centrum miasta. To są zwykłe oszczerstwa… – zauważa przewodniczący rady miejskiej Rafał Dębski.

Takiej reakcji można było się spodziewać. Podczas wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej przez Dawida Wawrykę padło wiele ostrych słów.  Samorządowcy poczuli się urażeni.  – Na dowód tego, że kłamstwem jest, iż nie protestowaliśmy przeciwko planowanej wycince drzew przy ulicy Reymonta chcę Państwu przedstawić wniosek komisji rozwoju miasta i planowania przestrzennego, który po wyjazdowej komisji został złożony do prezydenta miasta. Czytamy w nim „ Komisja wnioskuje o przygotowanie czterech alternatywnych koncepcji zagospodarowania ulicy Reymonta w zakresie zieleni wysokiej i niskiej, w tym jedna z koncepcji powinna uwzględniać istniejącą zieleń”. Ponadto dodam, że jako radni przeprowadzaliśmy konsultacje społeczne w przedmiotowej sprawie. Na wynik konsultacji nie mieliśmy wpływu, mieszkańcy wybrali taką, a nie inną koncepcję przebudowy ulicy Reymonta przygotowaną przez radomszczański magistrat – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej przewodniczący rady miejskiej Rafał Dębski.

Wobec wczorajszej wypowiedzi Dawida Wawryki obojętnie nie przeszedł też radny Łukasz Więcek. – Stanowczo protestuję przeciwko słowom pana Wawryki, które zostały wypowiedziane podczas wczorajszego spotkania z dziennikarzami. Chcę przypomnieć, iż w ubiegłym roku konkretnie od 22 do 29 maja radni PO przeprowadzali konsultacje społeczne w sprawie przebudowy ulicy Reymonta. Prezentowaliśmy pomysły, dyskutowaliśmy z mieszkańcami. Zebraliśmy łącznie blisko 1000 ankiet. Dlatego też jestem oburzony wczorajszymi wypowiedziami pana Wawryki, w których usłyszałem m.in., iż obecnie w radzie miasta nie ma nawet jednego radnego, który byłby obrońcą drzew w naszym mieście. Jest to nieprawda, jest to kłamstwo… – zauważył z kolei radny Więcek.

Więcek przypomniał również, iż działacze PO zachęcali Komitet Stop Wycince Drzew, w którym działał Dawid Wawryka do zaangażowania się w przygotowaną przez nich akcję. – Osobiście wykonałem telefon do pana Wawryki z prośbą o włączenie się w naszą akcję, o promowanie koncepcji, w myśl której część drzew przy ulicy Reymonta nie zostałaby wycięta. Niestety, Komitet się nie włączył… Dlatego pytam się publicznie pana Wawryki, gdzie był wtedy, kiedy można było realnie wpłynąć na wygląd ulicy Reymonta? Co wtedy robił, dlaczego nie podjął działań, dlaczego podejmuje działania spóźnione, które poza emocjami nie wnoszą nic do sprawy? Moim zdaniem wczorajsza konferencja była typowym kampanijnym zachowaniem, które nic nie wnosi do sprawy, poza kłamstwami, które prostujemy – podnosił radny Łukasz Więcek.

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW