MEBIN

Dotacje na wymianę starych pieców

I LO Rekrutacja

Radni przyjęli uchwałę w sprawie zasad udzielenia dotacji celowych w 2020 roku na dofinansowanie wymiany starych pieców dla mieszkańców miasta. Inicjatywa ma pomóc w walce ze smogiem. W tym roku miasto przeznaczy na wymianę pieców 300 tysięcy złotych. Program skierowany jest w szczególności do tych osób, które nie mogą skorzystać z rządowego programu „Czyste Powietrze”.

Dotacja będzie mogła być przyznana m.in. na wymianę starego kotła na wydajniejsze źródło ciepła – m.in. pompy ciepła, paleniska i palniki. Nowa instalacja będzie musiała spełniać określone normy emisyjne. Kotły na paliwo stałe będą musiały posiadać dokument świadczący o spełnieniu wymogów tzw. „klasy 5” i „ekoprojektu” oraz automatyczny podajnik paliwa w przypadku kotłów węglowych. Ponadto uzyskanie dotacji na kocioł węglowy będzie możliwe jedynie przypadku lokalu niemającego możliwości podłączenia do sieci ciepłowniczej lub gazowej oraz w lokalach, w których podłączenie do wcześniej wymienionych sieci jest nieopłacalne.

Maksymalna kwota dotacji wyniesie 50 proc. kosztów kwalifikowanych, a maksymalna kwota przedsięwzięcia to 4,5 tys. zł w przypadku kotłowni węglowych i 6 tys. zł dla pozostałych źródeł ciepła. Realizacja dofinansowania miałaby trwać do wyczerpania środków.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW