Reklama
APLIKACJAZ ŻYCIA MIASTA

Dotacje na wymianę starych pieców

Radni przyjęli uchwałę w sprawie zasad udzielenia dotacji celowych w 2020 roku na dofinansowanie wymiany starych pieców dla mieszkańców miasta. Inicjatywa ma pomóc w walce ze smogiem. W tym roku miasto przeznaczy na wymianę pieców 300 tysięcy złotych. Program skierowany jest w szczególności do tych osób, które nie mogą skorzystać z rządowego programu „Czyste Powietrze”.

Dotacja będzie mogła być przyznana m.in. na wymianę starego kotła na wydajniejsze źródło ciepła – m.in. pompy ciepła, paleniska i palniki. Nowa instalacja będzie musiała spełniać określone normy emisyjne. Kotły na paliwo stałe będą musiały posiadać dokument świadczący o spełnieniu wymogów tzw. „klasy 5” i „ekoprojektu” oraz automatyczny podajnik paliwa w przypadku kotłów węglowych. Ponadto uzyskanie dotacji na kocioł węglowy będzie możliwe jedynie przypadku lokalu niemającego możliwości podłączenia do sieci ciepłowniczej lub gazowej oraz w lokalach, w których podłączenie do wcześniej wymienionych sieci jest nieopłacalne.

Maksymalna kwota dotacji wyniesie 50 proc. kosztów kwalifikowanych, a maksymalna kwota przedsięwzięcia to 4,5 tys. zł w przypadku kotłowni węglowych i 6 tys. zł dla pozostałych źródeł ciepła. Realizacja dofinansowania miałaby trwać do wyczerpania środków.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW