Dożynki Wojewódzkie w Radomsku – przygotowania i program. Kto wystąpi?

Reklama

Po czasie żniw, przyszedł moment na podziękowanie za plony. Tym razem rolnicy z całego województwa chlebem z tegorocznych zbiorów będą częstować w Radomsku. Dożynki Wojewódzkie 2022 odbędą się w już niedzielę, 21 sierpnia. W programie święta plonów mnóstwo atrakcji dla wszystkich pokoleń.


W mieście trwają przygotowania do tej imprezy. W parku Solidarności budowana jest scena, ustawiane są stoiska dla wystawców, którzy zjadą z całego województwa. Z tego też powodu ulica Armii Krajowej została zamknięta, możliwy jedynie wjazd do ulicy Piwnej. Zamknięty całkowicie został również parking przed Starostwem.

Program

Wydarzenia dożynkowe startują o godz. 10, bo już od tej godziny będzie można odwiedzać stoiska przygotowane w parku Solidarności w Radomsku. Będą to m.in. stoły kół gospodyń wiejskich z całego województwa. Przygotowane przez nie przysmaki wezmą udział w corocznym wielkim konkursie kulinarnym na „Wytrawne smaki Łódzkiego” oraz „Słodkie smaki Łódzkiego.

Również o godz. 10 rozpocznie się konkurs na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Łódzkiego”

Wieńce z tegorocznych plonów będą ułożone w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku, w którym o godz. 11  rozpocznie się dziękczynna msza dożynkowa. Po niej, na scenie przy świątyni rozpocznie się ceremoniał dożynkowy, podczas którego Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Schreiber wraz z przedstawicielami Radomska oraz powiatu radomszczańskiego, starostą i starościną dożynek będą częstować mieszkańców chlebem. Na scenie obrzędowej wybrany zostanie najpiękniejszy wieniec tegorocznych dożynek.

Około godz. 14.30 spod kościoła wyruszy korowód dożynkowy

Uczestniczący w nim samorządowcy, strażacy, KGW i mieszkańcy całego Łódzkiego do przejścia będą mieli ok. kilometr, do parku Solidarności. Tam właśnie stanie wielka scena, na której o godz. 16.30 rozpoczną się koncerty.

Kto wystąpi?

Na scenie wystąpią:

  • godz. 16.30 zespół „Turnioki”,
  • godz. 17.30 Dawid Kwiatkowski,
  • godz. 19.05 grupa Feel,
  • godz. 20.30 Ray Wilson.

Imprezę poprowadzi Rafał Brzozowski. Piosenkarz świetnie radzi sobie w roli prezentera – od kilku lat prowadzi show telewizyjne „Jaka to melodia?” oraz „The Voice Senior”. Muzyk wystąpił nie tak dawno w naszym mieście, był jedną z gwiazd na “Dniach Radomska”.

Przez cały czas będzie trwał wielki piknik rodzinny ze strefą wystawienniczą, strefą funduszy unijnych, dmuchanym placem zabaw i atrakcjami dla dzieci, strefą rękodzieła oraz smaczną strefa gastronomiczną. Nie zabraknie stoisk Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, jednostek mu podległych oraz zaprzyjaźnionych. Swój namiot będą miały m.in. służby mundurowe, czyli strażacy, policja oraz wojsko, ale i Łódzka Kolej Aglomeracyjna, a także pszczelarze.

Oprócz dużej sceny, pojawi się też mniejsza, na której będzie królować muzyka z województwa łódzkiego. Wystąpią zespoły „Ciebiałdowianie”, Kapela Ludowa Radomszczańska oraz „Piliczanie”. Po występach zespołów rozpocznie się wręczenie nagród w konkursach „Sołtys na Plus” oraz nagród dla kół gospodyń wiejskich. Tego dnia będziemy obchodzić również XX Wojewódzki Dzień Pszczelarza i z tej okazji zostaną wręczone pamiątkowe odznaki, przeprowadzony zostanie konkurs na najlepszy miód. A dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach edukacyjnych, a smakosze wypróbować najlepszych miodów z pasiek z Łódzkiego.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD