Dożynki Województwa Łódzkiego 2022 w Radomsku – Korowód [FOTO]

Reklama

Dożynki Województwa Łódzkiego 2022 w Radomsku. Rolnicy z całego województwa dziękowali za tegoroczne plony. Ulicami miasta przeszedł barwny korowód. Rozstrzygnięty został również konkurs na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Łódzkiego”


Po czasie żniw, przyszedł moment na podziękowanie za plony.  Obchody dożynkowe rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku, którą odprawił ks. arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski. Po nabożeństwie poświęcił wieńce dożynkowe.

Po mszy na scenie przy świątyni rozpoczął się ceremoniał dożynkowy, podczas którego Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Schreiber wraz z przedstawicielami Radomska oraz powiatu radomszczańskiego, starostą i starościną dożynek częstowali mieszkańców chlebem. Wybrany został najpiękniejszy wieniec tegorocznych dożynek.

Wieńce z tegorocznych zbóż, kwiatów, owoców i ziół to piękna tradycja święta plonów. W naszym mieście można było podziwiać prawdziwe cuda wykonane przez KGW i stowarzyszenia z całego województwa. Komisja, która oceniała wieńce, zwracała szczególną uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane oraz na kompozycję, dobór barw i kształt.

Konkurs na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Łódzkiego” jest tradycyjnym elementem Dożynek Województwa Łódzkiego. Tytuł najpiękniejszego oraz nagrodę w wysokości 2000zł uzyskała delegacja z powiatu piotrkowskiego – KGW Kogel Mogel Rajsko Małe z gminy Rozprza. Laureat będzie reprezentował województwo na Dożynkach Prezydenckich, a także weźmie udział w ogólnopolskim konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Drugie miejsce komisja przyznała Stowarzyszeniu Dla Naszej Wsi Wicie z gminy Kocierzew Południowy, pow. łowicki (nagroda 1500 zł), trzecie miejsce zdobył – KGW w Chórkach, gmina Grabów, pow. łęczycki (nagroda 1 00 zł). Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia i po 500 zł.

Następnie ulicami miasta przeszedł korowód dożynkowy, który dotarł do parku Solidarności, w którym nagrodzeni zostali pszczelarze pamiątkowymi odznakami, bowiem obchodzono XX Wojewódzki Dzień Pszczelarza.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD