Reklama
KOMBIT-kasy
APLIKACJAZ ŻYCIA MIASTA

DROGA DO PISKORZEŃCA CZEKA NA DOTACJĘ Z FUNDUSZU DRÓG SAMORZĄDOWYCH

Wczoraj pisaliśmy o planowanych remontach dróg miejskich, dziś przyszedł czas na drogi powiatowe. A konkretnie o drogę do Piskorzeńca, która czeka na dotację.

– Remont kolejnego odcinka powiatowej drogi z Przedborza do Piskorzeńca ma duże szanse na finansowe wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych. Wniosek o dofinansowanie tej inwestycji przygotowany przez urzędników Starostwa Powiatowego w Radomsku został pozytywnie zaopiniowany przez Wojewodę Łódzkiego i czeka na zatwierdzenie przez Prezesa Rady Ministrów – informuje Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomsku. 

Przypomnijmy: droga z Przedborza do Piskorzeńca uznawana jest za jedną z najbardziej zniszczonych w całym powiecie. W ubiegłym roku przeprowadzony został remont ponad kilometrowego odcinka, między Przedborzem a Piskorzeńcem (ok. 3 km od granic Przedborza). Oprócz remontu nawierzchni oraz poboczy, przebudowano skrzyżowanie z drogą do Gór Mokrych, wykonano nowe oznakowanie poziome i pionowe. Koszt prac wyniósł 493 260 zł. 80 proc. kosztów tej inwestycji pokryła rządowa dotacja (394 608 zł) z Funduszu Dróg Samorządowych.

W sierpniu ubiegłego roku Powiat Radomszczański złożył następny wniosek o dofinansowanie z FDS gruntownego remontu kolejnego 1800-metrowego odcinka  drogi. Koszt robót sięga 1 000 000 zł. To właśnie ten wniosek czeka na ostateczną akceptację premiera.

Czytaj też:https://pulsradomska.pl/24-mln-dofinansowania-na-remont-ul-dobrej-i-starej-drogi/

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK