Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTA

DROGA PRZEBUDOWA ULICY REYMONTA

W pierwotnej wersji przebudowa centrum Radomska, konkretnie ulicy Reymonta miała kosztować niespełna 3 mln złotych. Miała… Jak się bowiem okazuje magistrat będzie musiał zapłacić za jej remont 5,5 mln złotych. Bez mała dwukrotny wzrost finansowania jest odpowiedzią na oferty złożone w postępowaniu przetargowym.

W budżecie miasta na przebudowę ulicy Reymonta zabezpieczone zostały blisko 3 mln złotych. Po otwarciu ofert przetargowych okazało się jednak, iż najniższa z nich opiewa na bez mała 5,4 mln złotych. – Najprawdopodobniej dużą część tej kwoty stanowi koszt nawierzchni granitowej, która jest trwała, ale niestety droga – wyjaśnia Monika Andrysiak, naczelnik Wydziału Inwestycji i Inżynierii Miejskiej.

Drogie granity to nie jedyne novum jakie ma się pojawić na ulicy Reymonta. Chodniki mają zostać poszerzone, a jezdnia zwężona. Mają też powstać miejsca do wypoczynku i strefa ogródków gastronomicznych.

Zdania radnych co do dofinansowania z budżetu miasta remontu ulicy Reymonta są podzielone.

– Remont tej części miasta jest jak najbardziej potrzebny. Chodzi jednak o formę. Zadanie będzie finansowane z budżetu miasta, a powinno być, jeżeli nie w całości, to w znacznym stopniu ze środków zewnętrznych – zauważa radny Andrzej Kucharski (PiS).

– Mając na uwadze to, co dzieje się na rynku można było się spodziewać wzrostu koszów. Tak też się stało. Niemniej, jako radny uważam, że musimy zacząć odmieniać wygląd centrum miasta etap po etapie, niezależnie od tego, jakie to będą koszty – podkreśla radny Łukasz Więcek (PD).

Kiedy rozpocznie się remont ulicy Reymonta? Na tak postawione pytanie póki co odpowiedzi jednak brak…

 

 

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Gdyby po I wojnie Polska tak się odbudowywała jak Radomsko po 1989 to by Niemcy może ugrzęźli tutaj zamiast w Rosji, a po „wyzwoleniu” my byśmy żyli na poziomie Etiopii jak kraj kamieni kupy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW