Reklama
Z ŻYCIA SZKOŁYZSE

FRANCJA JEST IM BLISKA, CZYLI „FRANKOFONIA” W EKONOMIKU

W Zespole Szkół Ekonomicznych świętowano Frankofonię. Jest to równoznaczne z tym, że szkoła przyłączyła się do obchodów, które corocznie odbywają się na całym świecie w marcu z okazji przypadającego w tym miesiącu Dnia Frankofonii.

Frankofonia to zarówno organizacja skupiająca rządy kilkudziesięciu krajów francuskojęzycznych, ale również pojęcie oznaczające grupę ludzi posługujących się językiem francuskim. Nie wszyscy wiedzą, że Polska w Międzynarodowej Organizacji Frankofonii ma status obserwatora.

W ramach obchodów tego święta w Ekonomiku odbyły się konkurs wiedzy o Francji, konkursy plastyczny i na prezentację multimedialną. Uczniowie przygotowali również prezentacje wylosowanych krajów frankofońskich. Były więc pokazy mody czy też prezentacje słynnych postaci pochodzących z odległych zakątków świata.

Gościem specjalnym wydarzenia była Klaudia Roczek – absolwentka technikum hotelarskiego w ZSE, która aktualnie mieszka i pracuje we Francji. Klaudia opowiadała uczniom o swoich doświadczeniach z pobytu we Francji i o pracy w hotelu.
Uczniowie przygotowali również przedstawienie komediowe po francusku, piosenki i poczęstunki charakterystyczne dla krajów frankofońskich. Wszyscy laureaci konkursów otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Za organizację święta odpowiedzialna była Magdalena Geniusz-Starostka, nauczyciel ZSE.

(info: ZSE w Radomsku)

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW