DROGIE ROZSTANIE ZE STAROSTWEM

Reklama

Blisko 50 tysięcy złotych wpłynie na konto byłego starosty powiatu radomszczańskiego Andrzeja Pluteckiego. Na kwotę tę składa się miesięczna odprawa oraz ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

Andrzej Plutecki został odwołany ze stanowiska 30 stycznia 2018 r. Nie pozostanie jednak bez środków do życia. Na jego konto wpłynie blisko 50 tys. złotych: 8 tys. z tytułu miesięcznej odprawy oraz 39 tys. 700 złotych z tytułu niewykorzystanego urlopu.

Kwestia niewykorzystanego urlopu w ilości aż 98 dni oburza opozycyjnych radnych. – Gdzie był pan wicestarosta Robert Zakrzewski, który miał nadzorować wykorzystanie urlopu przez starostę Andrzeja Pluteckiego? Dlaczego nie dopilnował tego, by urlop ten był wykorzystany, by nie narażać starostwa, a tym samym mieszkańców powiatu na koszty – dopytywał się podczas sesji radny Fabian Zagórowicz.

– O tym, czy jest urlop wykorzystany zawsze informujemy każdego pracownika. Oczywiście nie mogę wziąć tego pracownika na siłę i powiedzieć – proszę opuścić budynek starostwa. Tym bardziej, że mówimy tutaj o Andrzeju Pluteckim, byłym staroście powiatu radomszczańskiego – stwierdził na antenie telewizji NTL wicestarosta Robert Zakrzewski.

Po odwołaniu z funkcji starosty, Andrzej Plutecki będzie sprawować obowiązki radnego, za co otrzyma 1 350 złotych miesięcznie.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD