“DRZEWNIAK” NAWIĄZAŁ WSPÓŁPRACĘ Z FRIGO LOGISTICS

Reklama

Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku nawiązał współpracę z działającą w radomszczańskiej strefie ekonomicznej firmą Frigo Logistisc. Podpisany dziś list intencyjny przewiduje organizację praktyk i płatnych staży dla uczniów “Drzewniaka”. Daje im również pierwszeństwo w podjęciu pracy w zakładzie.

8

Ze współpracy z firmą Frigo Logistics będą korzystać uczniowie kształcący się w zawodzie technik logistyk. – Tego typu współpraca jest bardzo cenna. Nasi uczniowie będą mogli poznać specyfikę pracy w tego typu zawodzie. Poznają również zakład. Ci, którzy po ukończeniu nauki nie zdecydują się pójść na dzienne studnia, będą mogli podjąć pracę w firmie. Wcześniej będą natomiast odbywać staże i płatne praktyki – mówi dyrektor ZSDiOŚ Agnieszka Łukomska.
Podczas praktyk uczniowie dowiedzą się, na czym dokładnie polega praca w takiej firmie. – Dowiedzą się, że logistyka to nie tylko wysyłka towarów, ale również ich składowanie i magazynowanie a także dystrybucja. W naszym zakładzie przechowywane są towary głęboko mrożone, co jest rzadkością w kraju. Dlatego myślę, że możliwość obserwowania naszej działalności będzie dla uczniów bardzo atrakcyjna – podkreśla przedstawicielka firmy Katarzyna Dziennik. – Jestem przekonana, że ci młodzi ludzie będą dla nas cennym nabytkiem w przyszłości – dodaje.
Starosta Andrzej Plutecki podkreśla, że szczególnie cenna w nawiązanej współpracy jest możliwość zatrudnienia absolwentów “Drzewniaka”. – Jest to bardzo istotne, ponieważ powinniśmy kształcić młodzież tak, żeby mogła na lokalnym rynku znaleźć zatrudnienie, a nie wyjeżdżać stąd lub rejestrować się w urzędzie pracy – zauważa starosta Andrzej Plutecki.
Frigo Logistics jest trzecią firmą, z którą nawiązał współpracę Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD