Dwóch nietrzeźwych kierujących na zmianę kierowało fiatem

Reklama

Radomszczańscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy na zmianę kierowali fiatem. Obaj panowie mieli orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Każdemu z nich grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


18 października, przed południem policjanci drogówki prowadzili kontrolę prędkości w miejscowości Wola Rożkowa. W pewnym momencie zauważyli gwałtownie skręcającego fiata. Zachowanie kierowcy tego pojazdu wzbudziło w policjantach podejrzenie, że może mieć on coś na sumieniu.

W związku z taką sytuacją, funkcjonariusze postanowili ustalić dlaczego kierowca osobówki tak się zachował. Kiedy podeszli do samochodu, zauważyli chowającego się pomiędzy siedzeniami mężczyznę. Już w pierwszych chwilach rozmowy z nim okazało się, że jest on nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości 57-latka, mieszkańca powiatu radomszczańskiego wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że ma on dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Ponadto, konieczne było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego, ponieważ fiat nie miał aktualnych badań technicznych. W związku z koniecznością holowania lub przekazania pojazdu innej osobie, 57-latek poprosił o pomoc swojego brata. Po kilkunastu minutach na miejsce zdarzenia przyjechała znajoma oraz nietrzeźwy 49-latek. Kobieta była trzeźwa i w związku z powyższym policjanci przekazali jej fiata – wyjaśnia młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Mundurowi pozostali jeszcze w tym miejscu wykonując dalsze czynności służbowe. Nie mogli uwierzyć, kiedy zobaczyli na drodze tego samego fiata a za jego kierownicą, widzianego chwilę wcześniej 49-latka. Policjanci natychmiast zatrzymali do kontroli ten samochód. Okazało się, że siedzący za kierownicą jest bratem 57-latka. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał w organizmie 3 promile alkoholu. Dodatkowo, nie powinien kierować autem z uwagi na obowiązujący go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tym razem, auto zostało odholowane na policyjny parking.

Rodzeństwo będzie odpowiadało za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Każdemu z braci grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj też: Zderzenie dwóch ciężarówek na A1

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD