Dystrybucja jodku potasu w Radomsku

Reklama

Wydział Bezpieczeństwa i Porządku Urzędu Miasta Radomska przypomina, że zostały wyznaczone punkty dystrybucji  tabletek jodku potasu na wypadek wystąpienia zdarzenia radiacyjnego. Punkty są zlokalizowane w instytucjach publicznych, gdzie zwykle znajdują się lokale wyborcze.


Urzędnicy przypominają, że preparat wydawany będzie mieszkańcom wyłącznie w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Przyjmowanie preparatu jodku potasu, w sytuacji, gdy nie występuje zagrożenie nie uchroni przed ewentualnymi skutkami katastrofy nuklearnej w przyszłości, a może doprowadzić do wielu szkodliwych dla zdrowia konsekwencji. Lek hamuje czynności tarczycy, zwłaszcza u małych dzieci, kiedy tarczyca nie jest rozwinięta.

Zablokowanie czynności tarczycy może doprowadzić do jej niedoczynności. Dlatego jodek potasu stosować można wyłącznie przy braku przeciwwskazań do przyjęcia tego leku w sytuacji, gdyby doszło do katastrofy nuklearnej, podczas której nastąpi uwolnienie radioaktywnych izotopów jodu do atmosfery. W razie wątpliwości przed przyjęciem preparatu należy zasięgnąć opinii lekarza.

Zgodnie z zaleceniami lekarzy oraz producentów preparatu przyjmowanie jodu przez osoby powyżej 60 roku życia jest niewskazane.

Pełną listę adresową punków dystrybucji jodu na terenie miasta Radomska można znaleźć na wykazie. Urzędnicy proszą mieszkańców miasta o zapoznanie się z   informacjami o dawkowaniu i sposobach podawania, przeciwwskazaniach oraz właściwościach preparatu przeznaczonego do dystrybucji na terenie miasta. Szczegółową charakterystykę preparatu zawiera ulotka.

Bieżące informacje na temat dystrybucji tabletek jodku potasu dostępne są na stronie radomsko.pl, szczegóły w zakładce Dla mieszkańców/Zarządzanie kryzysowe.

Dostępna również – Aktualna mapa radiacyjna Polski.


Czytaj też: Praca w policji. PUP organizuje spotkanie informacyjne

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD