Dzieci szykują się do pożegnania zimy i powitania wiosny. Na warsztatach w muzeum powstały barwne i urokliwe marzanny [FOTO]

Reklama

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. A wraz z nią nierozerwalnie związany jest zwyczaj topienia marzanny. Wiedzą o tym przedszkolaki oraz uczniowie, którzy wzięli udział w warsztatach pt. “Pożegnanie Zimy – Warsztaty Marzanny”, przygotowanych przez pracowników Muzeum Regionalnego w Radomsku.


Tradycja topienia marzanny kontynuowana jest co roku, wszystko po to by zima poszła sobie precz, a wiosna mogła na dobre się rozgościć. W przygotowanych przez muzeum warsztatach udział wzięli uczniowie z klas I oraz II z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku oraz uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomsku, a także dzieci z Publicznego Przedszkola nr 9 w Radomsku, Publicznego Przedszkola Samorządowego w Łękińsku oraz Publicznego Przedszkola nr 5 w Radomsku.

Na zajęciach, które trwały od 14 do 16 marca dzieci wykonywał wspólnie kukłę Marzanny korzystając ze słomy, gazet, kolorowej bibuły i papieru.

Natomiast już 21 marca, czyli w pierwszy kalendarzowy dzień wiosny muzeum wraz z PSP nr 8 w Radomsku zapraszają na powitanie wiosny. Podczas wydarzenia na wystawie zaprezentowane zostaną marzanny wykonane na warsztatach. Zaplanowano również występy uczniów PSP 8 oraz pochód z Marzannami do parku Świętojańskiego, który jednak uzależniony będzie od warunków atmosferycznych.

 


Czytaj też: Uczennica Elektryka finalistką Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD