Pożar warsztatu samochodowego i ciężarówki w Posadówce

Reklama

W miejscowości Posadówka w gminie Kobiele Wielkie w czwartek, 16 marca na terenie prywatnej posesji w warsztacie samochodowym wybuchł pożar. Z żywiołem walczyło sześć zastępów straży pożarnej.


Strażacy zostali wezwani do pożaru chwilę przed godziną 18. Po dotarciu jednostek na miejsce okazało się, że pali się warsztat samochodowy oraz stojący w nim samochód ciężarowy. Zagrożony był również budynek jednorodzinny. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł żadnych obrażeń.

Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że pożarem objęty jest kompleks garażowy znajdujący się na prywatnej posesji. We wnętrzu jednego z garaży znajdował się samochód ciężarowy marki Scania. Strażacy podczas prowadzonego rozpoznania ustalili, że wewnątrz garażu znajduje się butla z acetylenem. Strażacy prowadzili działania gaśnicze oraz w obronie sąsiednich budynków. Dodatkowo kontrolowali tę butlę czy jej temperatura nie wzrasta – relacjonuje kapitan Marek Jeziorski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku.

Spalił się samochód oraz wyposażenie warsztatu. Straty, które spowodował pożar oszacowano wstępnie na 500 tys. zł. W działaniach gaśniczych brało udział sześć zastępów straży pożarnej. Dokładną przyczynę wybuchu pożaru ustalą biegli z zakresu pożarnictwa.

 


Czytaj też: Mundurowi w środku nocy zatrzymali pijanego kierowcę. 49-latek miał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD