DZIĘKI PRZEDSIĘBIORCY ZMIENI SIĘ FRAGMENT ULICY PIASTOWSKIEJ

Reklama

Prywatny przedsiębiorca chce zainwestować spore pieniądze w powstanie dalszej części drogi w sąsiedztwie Zespołu Szkolno – Gimnazjalnym nr 1 w Radomsku oraz zagospodarowanie terenu przy ulicy Piastowskiej. Władze miasta oraz radni z komisji rozwoju przyznają, że na taki ukłon ze strony prywatnego podmiotu nie liczyli.

– To jest dla nas zaskoczenie – mówi Magdalena Spólnicka, przewodnicząca komisji rozwoju.  – Podchodzimy do sprawy bardzo przychylnie – dopowiada wiceprezydent Jacek Belka.

Zaskoczeniu i przychylności nie ma się co dziwić. Tym bardziej, że projekt na to zadanie miasto posiada, w przeciwieństwie do funduszy na jego realizację.

– Kontynuacja zadania została odłożona w czasie ze względu na niewystarczające środki finansowe w tegorocznym budżecie miasta – tłumaczy wiceprezydent Jacek Belka.

W międzyczasie pojawił się przedsiębiorca, który nabył nieruchomość i chce ją dostosować do swojej działalności (apteka, w której można robić zakupy bez wychodzenia z samochodu). Zaproponował partycypację w kosztach. – Poziom partycypacji jest bardzo korzystny, ponieważ tak naprawdę wynosi 50 proc. wartości projektu inwestorskiego – przyznaje Belka. – Z pierwotnie zadeklarowanej kwoty 350 tys. zł  przedsiębiorca zamierza przekazać 400 tys. złotych – dopowiada.

350 tys. złotych przedsiębiorca zamierza dołożyć do budowy parkingu i nowego ciągu komunikacyjnego, mającego powstać pomiędzy szkołą a istniejącymi punktami usługowo – handlowymi.  50 tys. złotych ma natomiast zostać przeznaczone na uporządkowanie skweru przy ulicy Piastowskiej (naprzeciwko spółdzielni mieszkaniowej). – Zadanie będzie realizowane w cyklu dwuletnim. Parking i układ komunikacyjny pomiędzy szkołą a istniejącymi punktami usługowo – handlowymi zostanie realizowany w tym roku. W tym roku powstanie też projekt na skwer, który realizacji doczeka się w 2018 roku – mówi wiceprezydent Jacek Belka.

Decyzja przedsiębiorcy cieszy nie tylko władze miasta, ale i radnych. – W naszym mieście jest to jeden z niewielu przykładów współpracy na zasadzie partnerstwa publiczno – prywatnego. Bardzo się z tego cieszymy – zauważa przewodnicząca komisji rozwoju Magdalena Spólnicka. – Dla nas bardzo istotne jest to, że ma też zostać  zagospodarowany teren przy ulicy Piastowskiej, który obecnie kompletnie nie spełnia swojej roli. Zależy nam na tym, aby koncepcja przygotowywana przez inwestora była uzgodniona z urzędnikami i radnymi, aby ten teren został tak zagospodarowany, by maksymalnie mógł służyć mieszkańcom bloków, jak i całego miasta  – dodaje.

Wydaje się, że przewodnicząca Spólnicka może być spokojna. Urzędnicy obiecują właściwe wykorzystanie terenu. – Znajdzie się tam mała architektura i oświetlenie. Teren zostanie również odwodniony – zapewnia wiceprezydent Jacek Belka.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD