POLICJANCI ZATRZYMALI 24 – LETNIEGO WANDALA

Reklama

Młody wandal podczas nocnego spaceru uszkodził rynny, elewację budynku i znaki drogowe, znajdujące się przy ulicy Leszka Czarnego w Radomsku. Straty wstępnie oszacowano na ponad dwa tysiące złotych. Policjanci docierają do kolejnych pokrzywdzonych.

– W nocy z 22 na 23 kwietnia 2017 roku dyżurny radomszczańskiej komendy policji  otrzymał zgłoszenie, że po osiedlu chodzi osoba, która rzuca kamieniami w zaparkowane pojazdy, kopie we wszystko co spotka na swojej drodze. Funkcjonariusz natychmiast w ten rejon skierował patrole policyjne. Po kilku minutach funkcjonariusze zauważyli osobę odpowiadającą podanemu rysopisowi. Mężczyzna ten, kiedy zobaczył policjantów był wyraźnie zaskoczony. Podczas rozmowy nie potrafił wytłumaczyć co robi o trzeciej w nocy na parkingu z kamieniami w dłoniach. W związku z powyższym został on przewieziony do komendy. Podczas wykonywania czynności z udziałem 24 – latka okazało się, że zgodnie z decyzją sądu musi on trafić na 6 miesięcy do aresztu celem odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. Wszystko wskazuje na to, że 24 -latek tym razem będzie odpowiadał za uszkodzenie mienia – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Funkcjonariusze ustalają pokrzywdzonych i gromadzą materiał dowodowy w tej sprawie. Zatrzymany podczas rozmowy z policjantami powiedział, że był pijany i nie pamięta dokładnie co robił. Podkreślił, że jego zachowanie mogło być odebrane przez świadków jako chuligańskie. Za takie zachowanie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(info: KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD