Luxbud

Dzielnicowy z Żytna przez kilka miesięcy zatrzymał 11 poszukiwanych osób

Polonaisse

Jest wytrwały, konsekwentny oraz cierpliwy. Mowa o mł. asp. Robercie Smutku, dzielnicowym na co dzień pełniącym służbę na terenie działania Posterunku Policji w Żytnie. Przez kilka miesięcy bieżącego roku odnalazł 11 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Czasem o pomoc w zatrzymaniu poszukiwanych prosi kolegów z zespołu kryminalnego.


Dzielnicowy w ramach swoich kompetencji czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców w przydzielonym rejonie służbowym. Pomaga w rozwiązywaniu konfliktów, doradza, wsłuchuje się w problemy mieszkańców, skutecznie reaguje oraz ma doskonałe rozpoznanie terenowe i osobowe. Dodatkowo współpracuje z instytucjami i podmiotami poza policyjnymi na terenie powiatu radomszczańskiego. To na polecenie sądu i prokuratury zatrzymuje osoby, które muszą odbyć karę pozbawienia wolności orzeczoną za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Poszukiwani zazwyczaj robią wszystko co w ich mocy by nikt ich nie odnalazł. A robią to, by uniknąć odpowiedzialności i więzienia. Przez to ich zachowania bywają desperackie, nieprzewidywalne a co za tym idzie niebezpieczne. Poszukiwani często chcąc uniknąć zatrzymania chowają się do szaf, łóżek, przygotowanych kryjówek, próbują uciekać, podają fałszywe dane. Dlatego mł.asp. Robert Smutek najpierw weryfikuje pozyskane informacje dotyczące konkretnej osoby poszukiwanej a kiedy ma pewność, że dana osoba powinna trafić do aresztu prosi o pomoc i asekurację swoich kolegów z posterunku i zatrzymuje poszukiwanych. Podkreśla, że dla osiągnięcia oczekiwanej skuteczności potrzebna jest współpraca z innymi policjantami – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Dzielnicowy to funkcjonariusz, do którego każdy może zwrócić się o pomoc, poradę prawną, może zgłosić uwagi dotyczące bezpieczeństwa. Ważne jest, zatem aby każdy mieszkaniec znał swojego dzielnicowego i w razie potrzeby mógł szybko się z nim skontaktować. Takie informacje można znaleźć na stronie internetowej KPP w Radomsku, dzięki aplikacji Moja Komenda lub programowi Dzielnicowy bliżej nas.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD