Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA SZKOŁYZSD

DZIEŃ DOBRYCH ANIOŁÓW W „DRZEWNIAKU” [FOTO, WYNIKI]

Już po raz czwarty w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku został zorganizowany Dzień Dobrych Aniołów. Nazwa wydarzenia nie jest przypadkowa – nagrodzone  prace, które wpłynęły na wcześniej ogłoszone konkursy, zostaną przekazane na aukcje odbywające się w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Celem Dnia Dobrych Aniołów jest rozwijanie w uczniach zdolności literackich, artystycznych, manualnych, wyrabianie w nich kreatywności, uwrażliwianie na piękno oraz – a może przede wszystkim – propagowanie działalności charytatywnej i budzenie wrażliwości a także empatii wobec drugiego człowieka.

W ramach Dnia Dobrych Aniołów ogłaszane są konkursy adresowane do uczniów spoza terenu „drzewniaka”. Dla uczniów wyłącznie tejże szkoły organizowane są natomiast konkursy stricte zawodowe, np. na najpiękniejszą fryzurę czy stylizację anioła.

W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło 139 uczniów z 20 szkół z terenu powiatu radomszczańskiego. Wysoki poziom prac sprawił, iż przyznano wiele nagród i wyróżnień.

W organizację Dnia Dobrych Aniołów zaangażowane są: Danuta Jarosińska (koordynator działań), Małgorzata Piotrowska, Bogusława Rokita, Jolanta Lorent, Beata Niewidziajło – Waloch, Romana Rachwalik, Anna Owczarek.

OSOBY NAGRODZONE W KONKURSACH DNIA DOBRYCH ANIOŁÓW

Konkurs plastyczny (rysunek)

I miejsce: Weronika Miśkiewicz (SP w Kodrębie)

II miejsce: Nikola Groszek (Żytno), Damian Bus (Kodrąb), Aniela Kulesza (Dziepółć), Milena Klimczak (Kodrąb), Sylwia Dziegieć („drzewniak”)

III  miejsce: Natalia Kołodziejczyk (Wielgomłyny), Marta Jaguścik (Wielgomłyny), Magdalena Gizeweter (Kodrąb), Milena Żydczyk (Kordąb), Bartłomiej Ścisłowski („drzewniak”)

Konkurs plastyczny (praca przestrzenna)

I miejsce: Michalina Serwa (Pławno)

II miejsce: Oliwia Minecka (Stobiecko Szlacheckie), Julia Leśniak (Gidle), Małgorzata Kowalczyk (Wielgomłyny), Monika Kuna („drzewniak”)

III miejsce: Adriann Ściegienny (SP nr 7 w Radomsku), Natalia Antosiewicz (Strzelce Małe), Daria Olejnik (Strzelce Małe), Ewelina Kałuża („drzewniak”)

Konkurs fotograficzny

I miejsce: Zuzanna Adamczyk (SP nr 6 w Radomsku)

II miejsce: Klaudia Szczepańska („drzewniak”)

III miejsce: Natalia Tarnowska („drzewniak”)

Konkurs fotograficzny

I miejsce: Zuzanna Adamczyk (SP nr 6 w Radomsku)

II miejsce: Klaudia Szczepańska („drzewniak”)

III miejsce: Natalia Tarnowska („drzewniak”)

Prezentacja multimedialna

I miejsce: Zofia Zięba (Kobiele Wielkie)

Wyróżnienie: Paweł Kucharski (Kobiele Wielkie)

Konkurs literacki – wiersze

I miejsce: Aleksandra Nowaczyk (Strzałków)

II miejsce: Julia Krajewska (SP nr 7 w Radomsku), Tomasz Kozar (Kietlin), Karolina Pioruńska (Pławno), Martyna Snochowska (Pławno)

Konkurs literacki opowiadanie

I miejsce: Aleksandra Kanafa (Strzałków)

II miejsce: Anna Olejniczak (SP nr 1 w Radomsku)

III miejsce: Beata Wojtania (Gorzędów)

Konkurs fryzjerski

I miejsce: Wiktoria Wałkiewicz

II miejsce: Wiktoria Placzyńska

III miejsce: Wiktoria Strupczewska

Wyróżnienie: Krystyna Nabiałkowska

Pokaż więcej
Carisma

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close
Close