ULICA JAGIELLOŃSKA BĘDZIE PRZEBUDOWANA

Reklama

Po wielu latach starań Powiatowi Radomszczańskiemu udało się pozyskać pieniądze na przebudowę kolejnego etapu ulicy Jagiellońskiej. W ramach inwestycji przebudowany zostanie 700 – metrowy odcinek ul. Jagiellońskiej od skrzyżowania z ul. Św. Jadwigi Królowej do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Prace zaplanowano na kwiecień, maj i czerwiec 2019 roku.

–  Wkrótce podpisana zostanie umowa na dofinansowanie, potem przyjdzie czas na przetarg i wyłonienie wykonawcy. Same roboty, z którymi na pewno będą się wiązały utrudnienia w ruchu zaplanowano na kwiecień-czerwiec 2019 – informuje Ewa Gajzler, członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie 700 – metrowy odcinek ul. Jagiellońskiej od skrzyżowania z ul. Św. Jadwigi Królowej do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. – To skrzyżowanie się zmieni, powstanie tam bowiem małe rondo – zauważa Aleksander Broszkowski, naczelnik wydziału utrzymania dróg w starostwie.

Jezdnia między skrzyżowaniami będzie miała szerokość siedmiu metrów bądź wytyczone zostaną dwie jezdnie każda o szerokości 4,5 m rozdzielone pasem dzielącym. Wzdłuż ulicy zostanie uzupełniony chodnik dla pieszych i ścieżka rowerowa. Zmodernizowana zostanie kanalizacja deszczowa, powstaną również dwie zatoki autobusowe.

Koszt prac to 4,2 mln zł. Dotacja z budżetu państwa wyniesie 2,1 mln złotych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD