Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

DZIEŃ ONKOLOGII W RADOMSZCZAŃSKIM SZPITALU

W Szpitalu Powiatowym w Radomsku po raz pierwszy został zorganizowany Dzień Otwarty na Oddziale Chemioterapii. Jak zauważa kierownik oddziału onkologii dr n med. Andrzej Kałmuk akcje tego typu są bardzo potrzebne, ponieważ w społeczeństwie musi wzrastać świadomość, że nowotwór nie oznacza śmieci.  – Rak to choroba jak każda inna – podkreśla onkolog.

– Przychodząc do pracy w radomszczańskim szpitalu powiedziałem panu dyrektorowi, że będą chciał zmienić spojrzenie na onkologię. Zauważyłem, że będę chciał wychodzić do pacjenta, do społeczeństwa, aby czuło się bezpiecznie, aby a może przede wszystkim wzrosła świadomość społeczeństwa co do diagnostyki a także profilaktyki chorób nowotworowych – mówi dr Andrzej Kałmuk.

Z dnia otwartego skorzystało kilka osób. –  Przeprowadziliśmy rozmowy z kilkoma osobami, które przyszły do nas z posiadaną dokumentacją medyczną – zauważa onkolog.

Oprócz konsultacji zainteresowane osoby mogły zbadać m.in. poziom cukru czy zmierzyć ciśnienie. Do tematu powrócimy w dwutygodniku Pomiędzy Stronami z 7 lutego br.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW