Dzień Patrona w I Liceum Ogólnokształcącym

Reklama

W środę, 25 października społeczność szkolna I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku świętowała dzień swojego patrona Feliksa Fabianiego.


Drodzy uczniowie klas pierwszych dzisiaj, po ślubowaniu, staniecie się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej, a to zobowiązuje Was do tego, aby godnie reprezentować imię tej szkoły w każdym czasie i miejscu – wicestarosta Małgorzata Lewandowska zwróciła się do młodzieży życząc im udanej edukacji i zawarcia wspaniałych przyjaźni w ich nowej szkole.

Głos zabrał również dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Bogdan Węgrzyński, który życzył uczniom sukcesów na drodze edukacji i realizacji własnych ambicji.

Po przemowach odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, których reprezentowali przewodniczący klas. Uczniowie przysięgali godnie reprezentować szkołę. Tym samym pierwszoklasiści w pełni zostali przyjęci w grono społeczności szkolnej.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto szkolne konkursy. W ramach pierwszego z nich uczniowie I LO mogli się popisać swoją wiedzą na temat życia i osiągnięć Feliksa Fabianiego – radomszczańskiego społecznika i pedagoga. W drugim konkursie młodzież zaprezentowała swoją znajomość języka niemieckiego.

Dzień patrona to dobra okazja do zaprezentowania nowych członków pocztu sztandarowego. Władze szkoły podziękowały uczniom pełniącym dotychczas honory i wyraziły nadzieję na równie doskonałą współpracę z nową asystą. Przedstawiono również przedstawicieli nowo powołanego Samorządu Uczniowskiego.

Uroczystość uświetniły sceniczne i muzyczne występy uczniów.


Czytaj też: Dni Kina: Warsztaty pastiszu kadrów filmowych w I LO [ZDJĘCIA]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD