Dzień Strażaka 2022 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku

Reklama

4 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku odbyła się uroczysta zmiana służby z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka.


Każdego roku, 4 maja strażacy na całym świecie obchodzą swoje święto. W Polsce Dzień Strażaka od 2003 roku zyskał status święta zawodowego, ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Symbolem Międzynarodowego Dnia Strażaka jest czerwono-niebieska wstążeczka, która symbolizuje ogień i gaszącą go wodę. Również Kościół katolicki 4 maja wspomina świętego Floriana – patrona strażaków.

Dzień ten został poświęcony wszystkim strażakom, w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek oraz tym, co ponieśli śmierć.

W Polsce w tym dniu świętuje zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna. Nie inaczej było w Radomsku. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy PSP w Radomsku, bryg. Mariusz Wojcieszko oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Radomsku st. kpt. Artur Bartosik, podziękowali strażakom za codzienną trudną służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej, złożyli życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym oraz pogratulowali awansowanym strażakom.

Zawód strażaka od lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingach i różnych ankietach (CBOS, GUS) pod względem zawodów cieszących się największym uznaniem społecznym.CZYTAJ TEŻ: Policyjny bilans majówki na drogach

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD