Dziś ogólnopolska akcja policji “Prędkość”

Reklama

W piątek, 7 czerwca na polskich drogach odbędzie się ogólnopolska akcja “Prędkość”. Podczas działań policjanci ruchu drogowego będą prowadzić wzmożone kontrole prędkości. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na problem nadmiernej prędkości, która jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.


Podczas akcji “Prędkość” policjanci ruchu drogowego będą prowadzić wzmożone kontrole prędkości. Na drogi naszego województwa wyjadą radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wykorzystane będą ręczne mierniki prędkości i motocykle służbowe. W miejscach szczególnie zagrożonych wypadkami drogowymi organizowane zostaną statyczne punkty kontroli prędkości.

Należy pamiętać, że przekroczenie prędkości wiąże się z konsekwencjami w postaci mandatu i punktów karnych. W przypadku rażącego przekroczenia prędkości grozi również utrata prawa jazdy. Nadmierna prędkość to zagrożenie nie tylko dla nas samych, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że mandat karny to najniższy wymiar kary w porównaniu do sytuacji, gdy na drodze ginie człowiek – mówi asp. Aneta Błędniak-Kałka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Pamiętaj:

  • Dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze.
  • Zwróć uwagę na ograniczenia prędkości.
  • Bądź ostrożny i stosuj się do przepisów ruchu drogowego.
  • Pamiętaj! Bezpieczeństwo na drodze zależy od Ciebie!

Czytaj też: Burza nad zalewem, ewakuacja obozu, ranni harcerze. Wspólne ćwiczenia służb w Zakrzówku Szlacheckim [FOTO i VIDEO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD