E-wizyta w ZUS u doradcy ds. ulg i umorzeń

Reklama

W połowie października ZUS uruchomił e-wizytę. To wideorozmowa z naszym ekspertem, dzięki której można załatwić większość spraw  bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy komputer lub inne urządzenie z dostępem do internetu i kamerą. Z tej bezpiecznej formy kontaktu skorzystało już ponad 7,5 tys. klientów, a ich liczba systematycznie rośnie. W ostatnich dniach codziennie e-wizytę umawiało po kilkaset osób. Podczas e-wizyt klienci zadawali pytania dotyczące przede wszystkim emerytur i rent (2 375), zasiłków (2 132) oraz kwestii związanych z prowadzeniem firmy, w tym także pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej ( 1 912). Blisko tysiąc osób pytało o zasady i terminy wypłaty zasiłków. Od wczoraj podczas e-wizyty z ekspertem ZUS będzie można omówić również sprawy z zakresu ulg i umorzeń – wyjaśnia Monika Kiełczyńska, regionalna rzecznika ZUS.

Doradca ds. ulg i umorzeń na podstawie informacji przedstawionych przez klienta wskazuje mu najdogodniejsze formy uregulowania zobowiązań. Może także zaproponować płatnikowi rozłożenie zadłużenia na raty, odroczenie terminu płatności czy zawieszenie postępowania egzekucyjnego.

Trzeba pamiętać, że w każdej chwili można anulować termin e-wizyty. Wystarczy kliknąć w link „anuluj wizytę” w wiadomości e-mail otrzymanej z ZUS. Dzięki temu z wolnego terminu będzie mógł skorzystać ktoś inny.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD