Szpital Powiatowy w Radomsku walczy z COVID-19

Reklama

We wtorek 24 listopada obradowała zdalnie Komisja Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu Radomszczańskiego.

Radni pozytywnie zaopiniowali projekt budżetu powiatu na 2021 r. w działach: ochrona zdrowia, pomoc społeczna, zadania w zakresie polityki społecznej oraz rodzina. Przyjęli też plan pracy komisji na pierwsze półrocze 2021 r.

Szpital Powiatowy w Radomsku przekazał raport na temat sytuacji epidemiologicznej i leczenia pacjentów z COVID-19. Szpital dysponuje 143 łóżkami dla osób zakażonych koronawirusem.

Na mocy decyzji wojewody Łódzkiego z 6 listopada szpital zobligowany został do zapewnienia kolejnych miejsc potrzebnych do leczenia osób z COVID-19: 8 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem, możliwością tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Dodatkowo dla pacjentów zakażonych koronawirusem znajdujących się w Oddziale Obserwacyjno – Zakaźnym, Oddziale Gruźlicy i Chorób Płuc, Oddziale Dziecięcym z Izbą Przyjęć szpital zapewnił 6 kolejnych łóżek z możliwością podłączenia respiratorów.

Obecnie placówka posiada 50 respiratorów, w tym 16 stacjonarnych, 17 stacjonarno-transportowych, 1 – do wentylacji nieinwazyjnej, 16 – transportowych. Urządzenia są w ciągłym użyciu.

Celem zabezpieczenia dodatkowego sprzętu medycznego niezbędnego do hospitalizacji pacjentów z COVID-19 w przekształconych oddziałach Szpital Powiatowy zwrócił się de agencji Rezerw Materiałowych (za pośrednictwem wojewody łódzkiego) o wydanie 3 dodatkowych respiratorów i 3 kardiomonitorów. Ten sprzęt trafił już do naszej lecznicy.

Szpital Powiatowy w Radomsku prowadzi ciągły monitoring wykorzystywanego sprzętu medycznego używanego w poszczególnych jednostkach organizacyjnych placówki. Jak zapewnia dyrektor szpitala, w przypadku konieczności zabezpieczenia dodatkowego sprzętu medycznego placówka zwróci się do wojewody o zabezpieczenie dodatkowej aparatury medycznej z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych.

4 listopada Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Szpitala Powiatowego został wpisany na listę laboratoriów diagnostycznych wykonujących badania w kierunku wirusa SARS-COV-2 metodą PCR przy pomocy zakupionego analizatora GeneXpert. To znacznie wzmocniło potencjał diagnostyczny w kierunku SARS-COV-2 w południowej części województwa łódzkiego. Laboratorium pracuje już w pełnym zakresie.

 

(Informacja: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD