Reklama
KOMBIT-kasy

Egzamin na motorower i czterokołowiec lekki już możliwy w Radomsku

W Radomsku istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu państwowego dla kandydatów na kierowców ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii AM, czyli motorowerem i czterokołowcem lekkim, które wcześniej były nadawane przez dyrektorów szkół. Przystąpienie do egzaminu państwowego jest możliwe po uprzednim ukończeniu kursu w jednej ze szkół nauki jazdy.

Wiedza i umiejętności, jakie nabywają młodzi uczestnicy ruchu drogowego podczas kursów, wpływają na znaczną poprawę bezpieczeństwa ich samych oraz innych na drodze. Ma to duże znaczenie, ponieważ wielu młodych ludzi korzysta z motoroweru, nie mając dostatecznej wiedzy i praktyki w tym zakresie. Dlatego pomysł na uzyskanie tych uprawnień przed państwową komisją egzaminacyjną z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach – mówią policjanci.

Uczeń danej szkoły, który będzie zainteresowany zdobyciem uprawnień kategorii AM, powinien zgłosić się do wybranej przez siebie szkoły nauki jazdy i tam przejść kurs teoretyczno – praktyczny, po którym przystąpi do egzaminu państwowego w Radomsku.

Funkcjonariusze zachęcają młodzież już dziś do wyrabiania uprawnień na skuter lub quad, kiedy warunki pogodowe na drogach są jeszcze dość dobre. Wiosną nie trzeba będzie tracić już czasu na kurs i egzamin, a jedynie przygotować swój ulubiony pojazd i wyruszyć na przejażdżkę.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW