MEBIN

EKOczynni czyli edukacja ekologiczna dla uczniów i nauczycieli

Robutkowo

Starostwo Powiatowe w Radomsku zaprasza szkoły i uczniów do udziału w konkursie „EKOczynni” jednocześnie zachęcając nauczycieli do udziału w bezpłatnych szkoleniach online poświęconych prowadzeniu projektów grupowych w szkole. Webinar zostanie przeprowadzony 20 stycznia w ramach programu edukacyjno-ekologicznego EKOczynni. Przedsięwzięcie jest skierowane do szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

Program EKOczynni – konkursy dla szkół i uczniów

Program edukacyjno-ekologiczny EKOczynni jest skierowany do szkół ponadpodstawowych. Przedsięwzięcie organizuje Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Celem programu jest edukacja ekologiczna, kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów oraz wsparcie szkolnych inicjatyw związanych z ochroną środowiska.

W ramach projektu zostaną zorganizowane dwa konkursy:

1. EKO-PROJEKTY – konkurs dla szkół

W konkursie mogą uczestniczyć zespoły szkolne składające się z nauczyciela i grupy od 3 do 10 uczniów. Mogą one zgłosić projekt związany z ochroną środowiska, który już realizują, lub przygotować plan realizacji zupełnie nowego przedsięwzięcia. Zespoły mogą wnioskować o granty aż do 50 000 zł. Co najmniej cztery projekty otrzymają dofinansowanie na realizację.

Dodatkowo do najlepszych szkół trafią nagrody finansowe, a uczniowie otrzymają praktyczne eko-zestawy.

2. EKO-ART – konkurs dla uczniów

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu, który w oryginalny sposób przedstawi wybrany problem ekologiczny współczesnego świata. Najlepsze prace zostaną wypromowane w przestrzeni publicznej największych polskich miast. Na autorów czekają nagrody.

Darmowe szkolenie online dla nauczycieli

W ramach programu Fundacja PGNiG przygotowała bezpłatne szkolenie online dla nauczycieli dotyczące realizacji projektów grupowych w szkołach.

Webinar zostanie przeprowadzony 20 stycznia  w godz. 19:00-20:30 w formie transmisji na żywo w serwisie YouTube. Szkolenie jest bezpłatne i otwarte, nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW