Bezpieczne ferie z profilaktyką

Reklama

Radomszczańscy dzielnicowi rozmawiali z przedszkolakami o zasadach obowiązujących podczas zimowych zabaw. Natomiast profilaktyk społeczny w ramach akcji „Bezpieczne ferie” udzielił wskazówek słuchaczom audycji nagrywanej przez Miejski Dom Kultury w Radomsku.

W ostatnich dniach ferii zimowych policjanci przypomnieli najmłodszym jak mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo. Mundurowi podkreślali, że podczas zabawy na śniegu, zjazdów z górki na sankach należy zachować szczególną ostrożność oraz zdrowy rozsądek. Podkreślali, aby do zabaw na świeżym powietrzu wybierać miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych.

Mundurowi przypomnieli dzieciom, aby pod żadnym pozorem nie wchodzić na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Policjanci omówili zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, uświadamiali jak ważne jest noszenie odblasków. Mogą to być elementy doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Podkreślali, aby umieszczać je w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu, szczególnie kierowców.

Zwrócili uwagę na podstawowe zasady poruszania się pieszych po drogach w warunkach złej widoczności oraz gdy są one śliskie i zaśnieżone. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym zasady bezpiecznego wypoczynku w domu, uczulając na mogące pojawić się zagrożenia.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD