Elektryk z tytułem “Brązowej Szkoły 2024” w ogólnopolskim rankingu “Perspektyw”

Reklama

Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Radomsku otrzymał tytuł “Brązowej Szkoły 2024” w ogólnopolskim rankingu “Perspektyw”.


Technikum Elektryczno – Elektroniczne z Radomska, jako jedyne spośród radomszczańskich techników znalazło się w pierwszej 500-tce najlepszych szkół w tej kategorii, zajmując 323 miejsce w Polsce. W województwie łódzkim uplasowało się na 26. miejscu na 77 łącznie.

Już po raz 26 został opublikowany Ranking Liceów i Techników Perspektywy. W przypadku techników analizowano wyniki i osiągnięcia 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryteria wejścia do rankingu, czyli: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Informację o powrocie Technikum na podium Rankingu przyjąłem z ogromnym zadowoleniem, choć nie jestem sympatykiem wszelkiego rodzaju rankingów. To dlatego, że odzwierciedlają one jedynie przetworzone dane, według pewnego algorytmu. Jest jednak zadowolenie, gdyż tytuł „Brązowej Szkoły” oznacza, że uczniowie są bardziej świadomi swojego wykształcenia. Domyślam się, że awans jest wynikiem z jednej strony dużo lepszych wyników na egzaminach maturalnych, z drugiej zdawaniem większej liczby egzaminów maturalnych zwieńczonych sukcesem, a z trzeciej zmiany terminu zdawania ostatniej kwalifikacji w zawodzie, co pozytywnie wpłynęło na odsetek jej zdawalności. Należy zauważyć, że osiągnięcie sukcesu edukacyjnego, w tym takiego, który zostanie odnotowany w Rankingu, jest wypadkową zainteresowania uczniów zdobyciem wiedzy, motywacji i zaangażowania nauczycieli w jej przekazywanie i predyspozycjami uczniów. Jednak według mnie, szkoła – poza jej rolą edukacyjną – powinna przygotować uczniów do ogólnie pojętej dojrzałości. Mam na myśli umiejętności podejmowania decyzji w zakresie swojej ścieżki zawodowej – mówi Adam Jałkiewicz, dyrektor szkoły.


Czytaj też: Mechanik w Radomsku otrzymał 60 tys. euro dofinansowania na realizację projektu unijnego

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD