EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA W MUZEUM REGIONALNYM

Reklama

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku, Radomszczański Klub Kolekcjonerów oraz zespół „Impressja” zapraszają na obchody Europejskich Dni Dziedzictwa.

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku.

W tym roku wydarzenie rozpocznie się w najbliższą sobotę 15 września. W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, Muzeum Regionalne w Radomsku zaprasza radomszczan i nie tylko na dwie imprezy.  Poniżej program:

15 września 2018 r. (sobota) (sala wystaw czasowych), Muzeum Regionalne:

17.00 – uroczyste otwarcie wystawy 35 lat Radomszczańskiego Klubu Kolekcjonerów 1983 – 2018 w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Początki ruchu kolekcjonerskiego sięgają 1982 roku, jednak kolekcjonerzy tworzyli struktury klubu od końca 1983 roku. 11 listopada 1983 roku przyjęto za oficjalną datę rozpoczęcia działalności. Celem działalności było utworzenie stałej i trwałej struktury, której zadanie będzie polegało na zintegrowaniu radomszczańskiego środowiska kolekcjonerskiego.Radomszczański Klub Kolekcjonerów zorganizował kilkadziesiąt wystaw i pokazów. Od stycznia 1999 roku Klub wszedł w skład Polskiej Federacji Organizacji Kolekcjonerskich z siedzibą w Krakowie.

Tematyka zbiorów jest bardzo zróżnicowana. Zależy od zamiłowań i posiadanej wiedzy przedmiotowej. Większość kolekcji klubowych powstała dzięki prywatnym zbiorom członków Klubu. Były to: militaria, medale, odznaki, monety, banknoty, porcelana, szkło, zegary, malarstwo, grafika, filatelistyka, mapy, judaistyka i wiele innych przedmiotów.

16 września (niedziela) Galeria Muzeum

– 17.00 – Koncert poetycko-literacki

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD